Вівторок, 19.03.2024, 13:24:03

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Вересень » 03
Дослідження історико-етнографічної спадщини народознавчого гуртка «Руська трійця», який створили на початку 30-х років ХIХ ст. Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич та Яків Головацький, засвідчують, що об’єктом їх краєзнавчих досліджень переважно було Прикарпаття. Тут особливо заслуговує на увагу діяльність уродженця Прикарпаття Івана Вагилевича. Провідне місце в його діяльності займало краєзнавство.
Він здійснив багато мандрівок Гуцульщиною і Бойківщиною, всебічно вивчав побут, історію, культуру місцевого населення. Перші записи обрядових пісень зробив він у своєму рідному селі Ясені на Бойківщині. Саме в Станіславівській гімназії, де він навчався сім років, почав записувати народні пісні, колядки, щедрівки, казки і повір’я, особливо під час канікул. До речі, в одному з листів І. Вагилевич пізніше згадував, як він у 14 років пішки цілу ніч ішов зі Станісла ... Читати далі »
Переглядів: 1281 | Долучив: Dnister | Дата: 03.09.2011

ПІСЛЯ СВЯТКУВАННЯ 20-ЛІТТЯ проголошення незалежності Української держави минає 15 років з часу введення в фінансовий обіг гривні, яку прямо пов’язують з прадавньою українською грошовою одиницею під тією ж назвою гривня. Що таке давньоукраїнська гривня, розповість читачам «Галичини» відомий історик Віктор ІДЗЬО.
Гривня була основою фінансової системи перших великих володарів України-Русі: Володимира Святославича, Святополка Володимировича, Ярослава Володимировича. Всі українські монети Х—ХI століть є важливим важелем у вивченні питання грошової системи староукраїнської держави в час її найбільшого політичного розквіту. На нинішній день історичній науці відомо 340 екземплярів староукраїнських монет Х—ХI ст., які виявив автор цього дослідження під час наукової експедиції Українського університету міста Москви українських старожитностей у Санкт-Петербурзі, ... Читати далі »
Переглядів: 672 | Долучив: Dnister | Дата: 03.09.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024