Вівторок, 19.03.2024, 05:43:38

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Вересень » 01
2 вересня в Україні відзначатимуть 200-літній ювілей Івана Вагилевича. На Прикарпатті є місця, пов’язані з Іваном Вагилевичем.
У Ясені, де він народився, встановлений пам’ятник, а навпроти — музей. До 200-річного ювілею його було відремонтовано, оновлено експозицію. Один із найцінніших експонатів музею — перший пам’ятник "Руській трійці", встановлений у 1937 році, до 100-річчя виходу збірки "Русалка Дністровая".
Власне науковці, історики не розділяють цих трьох письменників — Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького і відзначають їхній вплив на розвиток української літератури в Західній Україні.
На батьківщині ювіляра завтра проходитимуть урочистості. Розпочнуться вони панахидою біля пам’ятника Іванові Вагилевичу. Тр ... Читати далі »
Переглядів: 638 | Долучив: Dnister | Дата: 01.09.2011

На початку листопада 1861 року було відкрито залізничну гілку Перемишль—Львів довжиною майже 100 км. Цього року на високому урядовому рівні буде відзначатися 150-річчя цієї першої української залізниці. Галичани та буковинці відзначають
1 вересня дуже важливу дату — 145-річчя відкриття Львівсько-Чернівецької залізниці.
3 листопада 1861 року. Переддень іменин архікнязя. У Відні всі готові до важливої події — відкриття залізничного сполучення між столицею імперії та столицею Галичини. 4 листопада о 14 год. 30 хв. паротяг «Ярослав» із потягом зупинився на пероні Львівського вокзалу. На площі, що прилягала до нього, зібралися тисячі львів’ян на урочистість, яка символізувала поєднання з цивілізованою Європою.
Коли в 1861 році колія дося ... Читати далі »
Переглядів: 891 | Долучив: Dnister | Дата: 01.09.2011

Ґрунт для проголошення незалежності України готували діяльність активістів Української гельсінської спілки, Руху (науково-культурного товариства та НРУ), товариства «Меморіал», Товариства української мови ім. Т. Шевченка, вихід УГКЦ з підпілля. Подією, яка сколихнула жителів Івано-Франківська, Прикарпаття та й Україну загалом і засвідчила про національне піднесення, вважаю величезне зібрання народу в Дем’яновому Лазі 1989 року, де проводилась панахида по невинно убієнних жертвах тоталітарного сталінського режиму. За деякими даними, там зібралося до півмільйона людей. Такого в історії краю ще не було. А вихід з підпілля УГКЦ, представники якої відправили тут богослужіння (блаженної пам’яті владики Павло Василик та Софрон Дмитерко), надав духовного сенсу цій великій історичній події в житті нашого народу.
Дуже великий вплив на перебіг процесів в Україні ... Читати далі »
Переглядів: 743 | Долучив: Dnister | Дата: 01.09.2011

Два місяці тому у статті «Загадка урочища «Матагів» ми розповідали про соціальне збурення в селі Козаківці Болехівської міської ради, яке спровокували чутки і перекази селян про «чорних» археологів, які, мовляв, «розкопали за селом земельну ділянку, бо шукали трофеї часів Другої світової війни». Земельні роботи на території сільської ради і справді вели невідомі особи і без жодних погоджень з місцевим керівництвом, про що засвідчили сліди їх діяльності. Цей факт підтвердили учасники візуального дослідження території — кореспондент «Галичини», сільський голова Козаківки Михайло Іванів та депутат Болехівської міської ради Юрій Іванів, які побували на місці «козаківської загадки». Як реагування на інформацію «Галичини» та звернення керівництва Болехівської міської ради земельну ділянку зі слідами копачів кілька разів обстежили представники МНС, а співробітники СБУ дослідили інформацію про загадку урочища «Матагів» ... Читати далі »
Переглядів: 700 | Долучив: Dnister | Дата: 01.09.2011

Традиції українських іграшок повертаються. «Яворівську забавку» родом з 17 століття презентували на Прикарпатті. Її виготовленням займається сім’я з Львівщини.
Жодних заморських жираф чи крокодилів – лише національні півники, коники та корівки. До того ж яворівські забавки – розмальовані екологічно чистими яскравими кольорами. Тому, на відміну від закордонних аналогів, цілком безпечні для здоров’я, запевняє Семен Тлустий.
Яворівські забавки виготовляють з осики, липи, вільхи і хвойних порід. Це не лише відтворені в дереві звірі та птахи, але й народні музичні інструменти. До прикладу брязкальця чи багатофункціональні маракаси.
Наразі такі забавки у крамницях Прикарпаття не знайти. Адже нині автори іграшок активно презентують свої тв ... Читати далі »
Переглядів: 566 | Долучив: Dnister | Дата: 01.09.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024