Четвер, 28.03.2024, 11:31:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Вересень » 29 » Гірка доля замків Прикарпаття
08:54:48
Гірка доля замків Прикарпаття
З глибини століть, крізь війни і лихоліття до нас дійшли шедеври давніх зодчих — замки, фортифікаційні споруди, храми, та, на жаль, здебільшого їх руїни. Більшу частину з них уже практично неможливо відновити. Замки і палаци в Івано-Франківську, Галичі, Пневі, Чернелиці, Приозерному і замками уже важко назвати, — каже начальник обласного управління архітектури і містобудування Ігор Чолій:
«У нас в області, фактично, замків, як таких немає. Але серед пам’яток місцевого значення у нас є 4 монастирі, 21 костел, 7 синагог, 361 церква. 166 об’єктів громадського призначення, 6 фортифікаційного, 26 промислових об’єктів. Теж вони вимагають сьогодні серйозного втручання, оскільки вони сьогодні не експлуатуються , час робить своє. Звичайно, велика пам’ятка архітектури  вимагає відповідного фінансування для того щоб її зберегти. І в місцевому бюджеті, і в обласному бюджеті коштів на це недостатньо . Тому необхідно думати як, яким чином – чи передати в оренду ці пам’ятники щоб якимось чином їх вберегти.
Ну, ми знаємо, цікава пам’ятка є в селі Приозерне, Рогатинського району – садиба графа Рея . кілька років тому все таки виділялися гроші для реставрації, ми пробували вберегти цю пам’ятку. Але цих коштів виявилося недостатньо. Тому було прийнято рішення про передачу в оренду цієї пам’ятки архітектури церковній громаді. На сьогоднішній день там, дійсно громада своїми силами підтримує технічний стан цих споруд…».
Прикро. Маємо досвід сусідів — львів’ян, закарпатців, які відновили більшість замків і палаців. Сьогодні у них діють музеї, інші соціально-культурні заклади. Їх охоче відвідують туристи. Хіба ми гірші?
ОДТРК

Переглядів: 598 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024