Версія для людей з вадами зору
Четвер, 09.01.2025, 09:17:43

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Вересень » 03
Пам’ятки історії та культури Івано-Франківська. Книга IV. Некрополі Івано-Франківська. Серія «Моє місто» №31/4. 
350 – річчю надання місту маґдебурзького права присвячується.
Запропонована увазі читачів книга створена у процесі тому загальнодержавного видання «Звід пам’яток історії та культури України. Івано-Франківська область». Вона продовжує науково-популярну серію, що має на меті ближче ознайомити жителів і гостей краю з пам’ятками історії, археології та мистецтва, а також привернути увагу до проблем їх дослідження і збереження.
Видання розповідає про некрополі м. Івано-Франківська. Описи пам’яток доповнені відомостями про історію їх встановлення, руйнування та відновлення, а також велик ... Читати далі »
Переглядів: 680 | Додав: limnytcja | Дата: 03.09.2012

Книжково-тематична виставка до 175-ліття виходу альманаху «Русалка Дністровая» експонується у бібліотеці Музею.
Перша в Галичині друкована книжка, написана українською мовою членами «Руської трійці» Маркіяном Шашкевичем, Іваном Вагилевичем і Яковом Головацьким, вийшла у світ в Будимі (тепер Будапешт) 1837 року.
Автори збірки наукових праць, яку справедливо називають маніфестом Галицького національно-культурного відродження, знаходять у Коломиї найпалкіших прихильників і однодумців. Саме директор Коломийської окружної школи Микола Верещинський (1793-1882) взяв на себе обов’язки мецената романтиків-україноманів. Закупив потрібну літературу для «Трійці...», а для друкування «Русалки...» пожертвував 400 фльорингів.
У «Предіслів’ю» до неї Маркіян Шашкевич писав: «Поклонися, Русалко наша, низько всечесному сподареві Ник ... Читати далі »
Переглядів: 624 | Додав: limnytcja | Дата: 03.09.2012

Мистецтво Буковини презентували у столиці Покуття.
Триста експонатів, скомпонованих в ансамблі традиційного буковинського жіночого та чоловічого одягу, представили у Музеї Дарія Стасюк та Діана Новак, члени Національної спілки художників України, народні майстрині художньої вишивки та прикрас з бісеру, а також Микола Шкрібляк, відомий збирач старожитностей, модельєр-дизайнер, заслужений діяч мистецтв України.
Втім особливу увагу зосереджено на ретроспективному представленні вишиваної кіцманської сорочки впродовж останніх 120 років. Окрім старовинних, тут представлені й сучасні сорочки, майстерно вишиті Дарією Стасюк, музикантом за фахом, та її донькою Діаною Новак, фаховим економістом. Свої роботи майстрині творять на основі давніх зразків, але вже крізь призму власної інтерпретації. Проте жінки не лише відтворюють призабуті орнаменти, а й зібрали чудову ... Читати далі »
Переглядів: 769 | Додав: limnytcja | Дата: 03.09.2012

Дослідники благодійної ініціативи "Героїка", яка займається вшануванням борців за незалежність України, знайшли архівні документи про старшину Армії УНР.
Уродженець села Зелена Надвірнянського району на ім'я Михайло Кравчук служив ройовим у 3-й Залізній дивізії Армії Української Народної Республіки.
Для встановлення точних біографічних відомостей українського воїна необхідна додаткова інформація від рідних Михайла Кравчука.
Історики просять відгукнутися мешканців Зеленої, які носять прізвище Кравчук, або можуть знати подробиці життя ройового М. Кравчука.
Довідка: Благодійна ініціатива «Героїка» - громадський рух, який ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.
< ... Читати далі »
Переглядів: 682 | Додав: limnytcja | Дата: 03.09.2012

В ніч на перший день осені в Музеї мистецтв Прикарпаття відбулася мистецька акція «Шарм літньої ночі». На кілька останніх літніх годин в музеї мистецтв Прикарпаття не лише відкрили двері для відвідувачів і представили картини із запасників, а й збирали кошти на реставрацію мистецьких творів з фонду музею. 
За словами директора музею Михайла Дейнеги, європейську традицію проведення акції «Ніч в музеї» вирішили продовжити і розширити. Він розповів, що з 15 тисяч робіт, «яких вистачило б на всі кабінети обласної держадміністрації», більшість знаходиться у запасниках, бо музею дуже бракує виставкових площ. До мистецької акції оновили експозицію, представили роботи художників німецької, австрійської, польської та російської шкіл живопису. А роботи школи прикарпатських художників з фондів музею взагалі були виставлені вперше. 
Переглядів: 547 | Додав: limnytcja | Дата: 03.09.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025