Субота, 21.12.2024, 16:58:10

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2014 » Липень » 11

Першою альтернативою площі Ринок у Станиславові стала площа Франца. Хоча попервах на площу вона мало скидалася.
Сьогоднішній Івано-Франківськ налічує сім площ і майданів. За Потоцьких місто не могло дозволити собі таку розкіш і мало лише одну площу – Ринок.
Це пояснювалося ней­мовірною дорожнечею землі у середмісті, землі, яка була захищена потужними фортифікаціями. Через те щільно забудовувався кожен вільний клаптик, а про сквери, площі та дитячі майданчики годі було й мріяти.
Усе змінилось, коли Станиславів втратив оборонне значення й мури почали розбирати. Першою альтернативою Ринку стала площа Франца. Так звали австрійського цісаря, який примудрився розпочати своє правління як Франц ІІ, а закінчити Францем І (не плутати з його онуком Францем Йосифом І).
У 1835 році монарх помер, і з подачі станиславівського старости Казимира Мільбахера його ім&rsq ... Читати далі »

Переглядів: 566 | Додав: Dnister | Дата: 11.07.2014

Роботи імпресіоніста привезли науковці Рівненського краєзнавчого музею.

«Ми вперше привезли до Івано-Франківська 36 картин Косміаді. Експозиція складається з кількох розділів: біографічного, сакральна тематика, жіноча та рівненський період, коли митець малював пейзажі та натюрморти. Ця виставка підтверджує імідж інтелігенції Західного регіону в її національній терпимості та демократизмі», - стверджує науковець Рівненського музею Людмила Шлапак.
Георгій Косміаді пережив дві війни. З першої світової до Рівного повернувся майже сто років тому. Тоді російській офіцер на українській землі знайшов спокій та відкрив талант педагога. У Рівному Косміаді викладав малювання у п’яти гімназіях одночасно. Він залучав дітей до літератури, театру, мистецтва, а найб ... Читати далі »

Переглядів: 525 | Додав: Dnister | Дата: 11.07.2014

Про станиславівську фортецю написано багато. Про станиславівський гарнізон – ані слова. Несправедливо! Ця стаття присвячується тим, хто зі зброєю в руках захищав мешканців Станиславова – солдатам міста-фортеці магнатів Потоцьких.

Два переможці
Почнемо, як водиться, з начальства. Усі війська, розташовані у населеному пункті, називаються гарнізоном. Командує ним комендант (від французького commandant – командир). Якщо уважно читати праці місцевих істориків, то можна «виловити» кілька прізвищ військових очільників Станиславова.
У 1676 році велика турецька армія вдерлася на Покуття. Історик Садок Баронч пише, що «шановний засновник (тобто Андрій Потоцький – Авт.) забезпечив свою фортецю достатнім гарнізоном під кері ... Читати далі »

Переглядів: 668 | Додав: Dnister | Дата: 11.07.2014

У Музеї визвольної боротьби, що у Івано-Франківську відкрилась виставка, приурочена річниці загибелі Андрія Бандери ─ батька Степана Бандери.
«Він був священиком та свідомим українцем, патріотом, - розповідає організатор виставки Назар Розлуцький. Його вбили НКВД-сти у Києві тільки за те, що він був батьком очільника національно-визвольного руху в Україні».Серед експонатів виставки – фотографії, предмети вжитку та особисті речі Андрія Бандери. Оскільки він був священиком, то тут присутні також елементи сакрального мистецтва: священицька ряса, дерев’яні хрестики та вервиці, ікони та фелони.«Я вважаю, що про Андрія Бандеру потрібно знати більше, адже це саме він виховав провідника ОУН, очільника визвольної боротьби, героя України – Степана Бандеру. Думаю, важливо зрозуміти, у якому середовищі виховуються справжні патріоти та націоналісти. Ця вис ... Читати далі »

Переглядів: 497 | Додав: Dnister | Дата: 11.07.2014

Наприкінці ХІХ століття в Канаді відкрили велике родовище золота. Сюди одразу хлинули тисячі охочих легко збагатитись, спалахнула «золота лихоманка». Золото мили на річці Клондайк, через що вона прославилась на весь світ.
В околицях Івано-Франківська золота нема. У 1944 році роль прикарпатського Клондайку виконувала місцева річка Млинівка, що протікає крізь дачний масив у районі міського озера.
Тоді німці зрозуміли, що скоро Станіслав доведеться залишити. Аби приховати свої злочини, вони огородили єврейський цвинтар за озером високим парканом і розпочали бурхливу діяльність.
Руками 105 в’язнів Янівського концтабору гестапівці розкопували єврейські могили, викладали з трупів штабелі по три метри заввишки, обливали мазутом і підпалювали.
Треба сказати, що перед тим розстрілом нещасних євреїв ретельно обшукували й забирали коштовності. Втім багат ... Читати далі »

Переглядів: 486 | Додав: Dnister | Дата: 11.07.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024