Середа, 12.06.2024, 22:44:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Квітень » 20

У австрійському Станиславові дуже мало вулиць носили імена українських діячів. Якщо точніше, то цілих дві – Шевченка й Пелеша. З Кобзарем усе зрозуміло, а хто такий Пелеш?

Це був перший греко-католицький єпископ Станиславова, який керував новоствореною єпархією в 1885-1891 роках. Потім його перевели до Перемишля, де владика помер у 1896. Втім, у нашому місті його не забули – того ж року на честь єпископа нарекли невелику вуличку, яка сполучала сучасні Франка й Лепкого, пише Репортер.

Постать єпископа була настільки аполітичною, що влаштовувала всі режими. Назва благополучно пережила розв ... Читати далі »

Переглядів: 223 | Долучив: Dnister | Дата: 20.04.2020

◾️Проект Ратуша – серце міста, реалізує ГО «Інтелект УА», ініціатива зі збереження архітектурної спадщини міста Офіційна сторінка «Франківськ який треба берегти»

▪️Команда працює над поверненням історичного вигляду вхідним дверям в міську Ратушу, звільнивши їх від пластику та відновивши дереві згідно з знайденими в архівах архітектурним кресленням та старим фотографіям.

▪️Створити пізнавальну інтерактивну виставку для відвідувачів про історію четвертої міської Ратуші, використовуючи віднайдену в архівах інформацію, яка до цього часу не була відкрита. Виставка відбуватим ... Читати далі »

Переглядів: 244 | Долучив: Dnister | Дата: 20.04.2020

У грудні 2014 року поблизу річки Луква, недалеко від школи в селі Грабівка, колишній лісник Григорій Мельник показав дві лінії оборони австрійської та російської армій, які складалися з окопів, бліндажів і місць дислокації гарматних батарей, що розташовувалися вздовж обох берегів річки.

На окраїні села знаходився пересувний склад із амуніцією. Оповідач стверджував, що на цій території впродовж багатьох років місцеві жителі знаходили багато видів пошкодженої зброї часів Першої світової війни.

XII корпус у складі шести дивізій повинен був прорвати позицію противника між Галичем і Станіславові і наступати н ... Читати далі »

Переглядів: 308 | Долучив: Dnister | Дата: 20.04.2020

Вестибюль зі світловим ліхтарем будинку за адресою Короля Данила, 1 в Івано-Франківську хочуть відремонтувати.

Відповідний проєкт переміг у цьогорічному “Бюджеті участі”, йдеться на сайті "Побудовано в Івано-Франківську".

Авторка Наталія Тацуняк так охарактеризувала проблему, на вирішення якої спрямований проєкт: 

"Не належним чином представлена архітектурна спадщина,яка повинна бути найяскравішим відзеркаленням ба ... Читати далі »

Переглядів: 246 | Долучив: Dnister | Дата: 20.04.2020


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024