Вівторок, 12.11.2024, 12:45:33

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2022 » Вересень » 25

На Франківщині ремонтують церкву зі списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — храм Зішестя святого Духа XVI ст. у Рогатині. У 2022 році на реставрацію об’єктів культурної спадщини національного значення в області було передбачено приблизно 1,5 млн грн. Гроші не змогли повністю використати через обмеження щодо заборони проведення реставраційних робіт, введені Кабміном.

Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник управління культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації Володимир Федорак.

З його слів, постанова дозволяє проводити роботи, пов’язані ... Читати далі »

Переглядів: 151 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2022

Учні і студенти станиславівських шкіл та гімназій бували різні – старанні і не дуже. Хтось не вчив матеріал і намагався за допомогою хитрощів уникнути поганої оцінки та гніву професора. Інші ж навпаки ночами сиділи над книжками і долали великі відстані пішки, щоб здобути знання.

Правник Мар’ян Островський, який навчався у станиславівській Державній гімназії у 1884-1889 роках, у своїх мемуарах згадував про гімназійного товариша Альфреда Кучеру, сина податкового чиновника з Надвірної.

Хлопець вирізнявся веселим характером, але не був дуже старанним у навчанні. В нього був довгий ніс, чимось схо ... Читати далі »

Переглядів: 144 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2022

Як зберігати та розвивати етнографічну Бойківщину, вивчали прикарпатські науковці та представники Брошнів-Осадської громади під час дводенного візиту до Республіки Польща. Учасники української делегації відвідали музеї, пам'ятки культурної спадщини на території Західної Бойківщини. Разом з партнерами проєкту "GORGANY-HERITAGE" у Вищій державній професійній школі міста Хелм взяли участь у фокус-груповій дискусії та відвідали гміни Сенниця-Ружана та Войславичі.

Більше про обмін досвідом та як планують дослідники розвивати туризм у Брошнів-Осадській громаді, читайте у репортажі Суспільного.

У ... Читати далі »

Переглядів: 176 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2022

Слово «купець» давно вже не вживається у діловому спілкуванні, а у давні часи так називали підприємців, які займалися торговою та посередницькою діяльністю. Причому купців у Галичині ніколи не вважали торгашами, а поважали за значний внесок у розвиток економіки краю. Самі ж купці надавали великого значення «купецькій ґречності», хоч інколи й забували про неї у жорсткій конкурентній боротьбі.

Станиславівська торгівля

На зламі ХІХ і ХХ століть станиславівська торгівля переважно мала характер дрібних оборудок. Лише торгівля худобою, деревом і збіжжям мала більший розмах. Тоді в Стани ... Читати далі »

Переглядів: 152 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2022










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024