Четвер, 26.12.2024, 19:12:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 29 » 35 років тому храм Св. Миколая у Галичі повернувся у лоно УГКЦ
14:16:24
35 років тому храм Св. Миколая у Галичі повернувся у лоно УГКЦ

29 жовтня далекого 1989 року церква Святого Миколая села Ямниця при душпастирстві отця-митрата Михайла Федорака першою на Прикарпатті повернулась в лоно Української Греко-Католицької Церкви, і тепер минає 35 річниця цієї події.

Напередодні знакової дати, погожої неділі 27 жовтня 2024 р.,  до храму завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Отець-настоятель церкви митрофорний протоієрей Богдан Курилів, сотрудники парафії Св. Миколая о. Ярослав Рожак та о. Орест Смицнюк, запрошені священнослужителі, молодь та віряни з хлібом і сіллю зустріли Митрополита на подвір’ї церкви, запросивши очолити Божественну Святу Літургію.

  На спільну молитву цього дня до храму зійшлися громада і гості села, духовні отці, військовослужбовці, меценати храму, представники влади, зокрема голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий, заступник голови Микола Зелінський, депутати Ямницької ТГ, а також депутат обласної ради Роман Ткач.

Після Служби Архієрей у своїй духовній проповіді подякував усім, хто докладає зусиль задля збереження ямницької святині, відзначив, що молитовна мить єднання в храмі є надзвичайно радісною, адже вірні зібралися, щоб відзначити 35-ту річницю повернення парафії в лоно УГКЦ, яка на той час вийшла з підпілля. Владика Володимир також вручив жертводавцям почесні грамоти. На завершення церковного дійства у храмі лунало “Многая літа”, і виконанням духовного гімну “Боже великий, єдиний” усі разом просили у Бога Перемоги України, миру та єдності для нашої Держави.

Митрофорний протоієрей о. Богдан Курилів висловив вдячність Митрополиту Володимиру за архіпастирську опіку та подякував ямничанам і меценатам, які протягом усіх років доклали спільних зусиль, щоби ямницький храм став центром духовного життя та єднання з Богом.

Довідково:

  Село Ямниця відоме на Прикарпатті своїм духом партіотизму та духовності. Ямничани пам’ятають більшовицькі часи, коли знищувалися храми, каплиці, хрести, духовні і релігійні пам’ятки, пам’ятають, як греко-католицькі священики таємно відправляли службу Божу по домівках жителів, у лісах та схованках; навіть носити хрестик вважалося злочином. Але Україна вже була близько до своєї незалежності, і о. Михайло Федорак таки наважився привести своїх парафіян у лоно УГКЦ. 35 років тому, 29 жовтня 1989 р.,  після перепоховання останків в Дем’яновому лазі, “рухівці”, за домовленістю з Владикою Павлом Василиком, приїхали в Ямницю. Того дня після відправи Служби Божої церква Святого Миколая с. Ямниця за згодою отця-митрата Михайла Федорака першою на Прикарпатті повернулась в лоно Української Греко-Католицької церкви.

 


Переглядів: 20 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024