Четвер, 21.11.2024, 12:51:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 30

З родинних переказів і розповідей старших людей калушани знають про тих лікарів, які лікували підпільників і повстанців та нехтували загрозою для власного життя і своїх родин. Це зокрема Маркил Рожанковський і Олександр Сандурський, Дмитро Капітан і Олексій Зеленюк, Ярослав Мартинець. Але ніхто й ніде не згадував про пов'язаність з Калушем головного лікаря УПА на Волині Євгена Карановича.

Народився Євген Каранович 2 лютого 1901 року в Сокалі в міщанській родині Пантелеймона Карановича і Марії з дому Іванець. Закінчив гімназію в Сокалі. Навчався в Українському Таємному Університеті у Львові, а після його заборони поляками — в Ягайлонському університеті у Кракові. Після отримання медичної освіти працював лікарем у Народ ... Читати далі »

Переглядів: 9 | Додав: Dnister | Дата: 30.10.2024

29 жовтня під час віче-реквієму «Голос пам’яті» у спільній молитві згадали всіх невинно убієнних наших земляків, які загинули мученицькою смертю від рук московського ката.

Розкопки розпочалися 21 вересня 1989 року, коли врешті команда фахівців натрапила на страшні знахідки – людські рештки. Тривали роботи 40 днів. Було знайдено три могили і в них останки 524 людей. Тисячі людей за ті 40 днів побували у Дем’яновому Лазі. Шукали рідних. Після Дем’янового Лазу ще проводили розкопки в центрі Івано-Франківська, у Посічі, у Яблунові… Загалом на Прикарпатті понад 70 місць масових поховань жертв комуністичного режиму.

... Читати далі »

Переглядів: 8 | Додав: Dnister | Дата: 30.10.2024

В 1868 році у Станиславові відкрилася Каса ощадності – одна з перших кредитно-фінансових установ міста.

Будинок, де вона знаходилася, зберігся до наших днів – він розташований на розі вулиць Орлика і Мазепи, пише Західний кур’єр.

Зараз там знаходиться обласне управління Ощадного банку України. Цікаво, що Каса ощадності функціонувала не лише як фінансова установа, а й час від часу «підробляла» готелем. Коли до міста приїздили члени імператорської родини, їх не завжди селили в «Імперіалі», який вважався найкращим готелем міс ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Додав: Dnister | Дата: 30.10.2024










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024