Субота, 12.07.2025, 18:27:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 262 263 264 265 266 ... 299 300 »
Від старих поштівок Станиславова виникає враження, що наше місто завжди було затишне, провінційне. Як сонні мухи, пленталися ним містяни. Лише зрідка порушить вуличний спокій цокіт копит коняки, яка тягне фіакр, або спаскудить повітря екзотичне авто. Проте цей спокій – оманливий. 
Збереглися кадри, де грізно коливається людське море, якому затісно серед площ і вулиць Станиславова. Тисячі, десятки тисяч людей зібралися разом, щось скандують, чогось вимагають, когось вітають. Які ж сили здатні відірвати обивателя від дивана та вивести його на вулиці?

Шанувальники мармурового поета
Найдавніше фото з натовпом у Станиславові датоване 20 листопада 1898 року. Це урочист ... Читати далі »
Переглядів: 778 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

Саме під такою назвою, у вівторок, 21 лютого, у приміщенні Краєзнавчого музею (Ратуша) відбулося відкриття фотовиставки Володимира Оглобліна, Володимира Минькути та Андрія Ларіонова. Моторошні фото напівзруйнованих таборів Колими, жорстокість радянської влади та мільйони замордованих в’язнів – такою є тема виставки.
От уже 30 років Володимир Оглоблін зі своєю камерою мандрує по світу у пошуках неймовірних кадрів. Але подорож до Магадану перевернула його світ з ніг на голову.
«У пошуках концтаборів, я забрів на зеківське кладовище, – розповідає Оглоблін. – Багато безіменних могил, дощечки з номерами, лише на одній розібрав напис: Станіславська область і якесь прізвище. Тут я розумію, що це нинішня Івано-Франківська область…».
Так фот ... Читати далі »
Переглядів: 606 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

23 лютого в приміщенні читального залу Центральної бібліотеки м. Івано-Франківська, що по вул. П.Орлика,5 працівниками краєзнавчого відділу був проведений день краєзнавства «Це Божий Посланець ... Глава і Патріярх».
"Блажен той муж, воістину блажен,
котрий не був ні блазнем, ні вужем,
котрий вовік ні в празники, ні в будні,
не піде на збіговиська облудні".
Такими словами Л.Костенко розпочався день краєзнавства, приурочений 120-річчю від дня народження Йосифа Сліпого. Гостем даного дійства був о.Григорій Анастасин ЧСВВ храму Царя Христа, який у доступній формі ... Читати далі »
Переглядів: 533 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

Пропонуємо вашій увазі нове видання професора, доктора філософії, Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Богдана Тимківа „Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова”.
Ця книга є оглядом еволюції дереворізьблення, як в Україні, так і поза її межами, адже автор навчався в докторантурі Українського Вільного Університету у м. Мюнхені, де й виконав свою докторську дисертацію.
Дослідник проводить аналіз художніх особливостей творів літургійного, обрядового, ужиткового та монументально-декоративного характеру, що утворюють цілісний інтер'єр, як храмів, так і житлових та громадських споруд.
Іконостаси в українських хра ... Читати далі »
Переглядів: 704 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

В Івано-Франківську затвердили проект пам'ятника полковнику армії Української народної республіки, голові Проводу Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю.
Відповідне рішення в четвер прийняла конкурсна комісія з визначення кращого проекту пам'ятника Коновальцю.
Пам'ятник буде у вигляді бюста Коновальця, зображеного у військовій формі в зрілому віці, на високій колоні. Бюст планують виготовити з бронзи, колону - з чорного і червоного граніту. На колоні також буде геральдичний знак ОУН з бронзи.
Попередня вартість пам'ятника 150 тис. грн. У міському бюджеті на цей проект закладено 115 тис. грн. Відсутні кошти розраховують зібрати за рахунок внесків громадськості, депутатів, політичних організацій націоналістичного спря ... Читати далі »
Переглядів: 625 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

Нині мало хто з нинішніх любителів хокею знає, що раніше на Прикарпатті ця гра називалася гаківкою. Незважаючи на те, що то були перші десятиліття розвитку хокею, у нас тоді він був значно популярніший, ніж тепер.

Починали з правил
Відправною точкою розвит­ку хокею в Галичині вважають 1910 рік. Саме тоді у львівському спортивному часописі «Вісті з Запорожа» вперше українською мовою опублікували правила гри в гаківку. На той час вже два роки існувала Міжнародна федерація хокею на льоді, яка спочатку об’єднувала чотири країни: Бельгію, Францію, Велику Британію та Швейцарію. Цікаво, що Канадська хокейна асоціація виникла на шість років пізніше, у 1914-му. Але повернімось на Прикарпаття.
Переглядів: 756 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

У часи окупації німці твердо вирішили звільнити Станілав від євреїв. Вони загнали їх у гетто, після чого частину розстріляли, а решту вивезли у табір смерті Белжец. 23 лютого 1943 року Станіслав був офіційно проголошений «юденфрай» – вільним від євреїв. Але на практиці це було не зовсім так.
Багато єврейських родин переховувалися. Вони влаштовували собі схрони у підвалах, на стріхах, у могильних склепах. Люди ховались від смерті, місяцями не бачачи сонячного світла.
Один із таких схронів (їх ще називали бункерами) був на подвір’ї будинку №28 по вулиці Мазепи. Там, у підвалі дерев’яної господарської будівлі, влаштувала собі захоронку сім’я отинійського рабина. Їм удалося пережити ліквідацію гетто. Проте ненадовго. Хтось із місцевих повідомив гестапо, що по ночах із сараю вилазять діти (вони пр ... Читати далі »
Переглядів: 844 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

26 лютого о 13.30 в урочищі Хубена біля села Дзвиняч, що на Богородчанщині, відбудуться поминальні заходи біля криївки, де загинув Марко Боєслав.
Присутні разом із Братством вояків ОУН-УПА вшанують пам’ять героїв на місці, де загинув Марко Боєслав та шестеро його побратимів. Серед загиблих була надвірнянська повстанка Свідрук Марта Іванівна (псевдо «Марійка»).
Виїзд  учасників заходу з Надвірни об 11.00 з майдану Шевченка.
Запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у заході та вшанувати пам’ять героїв.

Довідка. Михайло Васильович Дяченко народився 25 березня 1910 року в селі Боднарові Калуського рай ... Читати далі »
Переглядів: 549 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

Сьогодні депутати Калуської міської ради одноголосно проголосували за виділення на пам’ятник Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу 200 тис. гривень із міського бюджету.
Зі звітом про збір коштів, за пропозиціє міського голови Ігоря Насалика, від громадської ініціативи «Загальна мобілізація» виступила редактор і засновник газети «Вікна», шеф-редактор сайту vikna.if.ua Оксана Гузинець-Мудрик. Усього до збору коштів долучилися вже понад 2000 людей.
Кошти офірували, міський голова і тільки 1 його заступник — Оксана Табачук. З усіх членів виконкому, крім міського голови, кошти перерахував тільки 1 член виконкому Ігор Очкур. З 50 депутатів міської ради — тільки 17. І це при тому, що листи з прохання посприяти отримали особисто понад 30 депутатів міської ... Читати далі »
Переглядів: 590 | Додав: Dnister | Дата: 24.02.2012

У районній державній адміністрації під головуванням її голови Івана Мороза відбулося засідання оргкомітету з відзначення 105 –річниці від дня народження Романа Шухевича. Пропозиції членів оргкомітету ляжуть в основу спільного розпорядження районної державної адміністрації та районної ради, яким передбачено низку заходів з вшанування Героя України. Головне дійство пройде у родинному селі Шухевичів  с. Тишківцях. За пропозицією І. Мороза з настанням весни буде проведено благоустрій і впорядкування усіх пам’ятних христів, пам’ятників, братських могил, могил Січових стрільців, пам’ятних місць пов’язаних з вшануванням Борців за волю України, учасників боїв у Другій Світовій війні, сільських кладовищ. Ця робота має бути завершена до Великодніх свят.
Переглядів: 532 | Додав: Dnister | Дата: 23.02.2012

22 лютого в м. Бурштині на подвір’ї загальноосвітньої школи №2 відбулося пам’ятне віче з нагоди 88 роковин загибелі української національної героїні Ольги Басараб. В урочистостях взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега, заступник міського голови Марія Козар, голова районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Микола Яцків, ветерани, учнівська та студентська молодь м. Бурштина.
Виступаючі, говорили про те, що ім’я Ольги Басараб стало прообразом мужності, стійкості, героїзму української жінки, життя якої спалахнуло яскравою зіркою на небосхилі відновлення української державності.
По завершенні пам’ятних заходів присутні відвідали музей О.Басараб у Бурштинській ЗОШ №2.
Переглядів: 621 | Додав: Dnister | Дата: 23.02.2012

У неділю, 26 лютого, у селі Прибилів відбудеться районний фестиваль народних традицій "Пущення в Прибилові".
У програмі святкувань:
з 14.30 год. – Урочиста хода за участю народних музик (від сільського клубу).
14.40 год. – Зустріч учасників та гостей фестивалю (біля місцевої школи).
14.45 год. – Святкове відкриття фестивалю. Вітання від районної влади та вручення нагород від сільського голови. Благословення духовенства.
15.00 год. – Веселі забави від гурту "Пишнолиці молодиці" та смакування наїдків біля "ґаздівських" столів.
15.30 год. – Запальний "пуще ... Читати далі »
Переглядів: 736 | Додав: Dnister | Дата: 23.02.2012

Шановні колеги!
Інформуємо Вас, що до закінчення терміну прийому матеріалів на конференцію «Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід», яка відбудеться 11-12 травня 2012 року в м. Галичі у Національному заповіднику «Давній Галич» залишився тиждень.
На розгляд конференції виносяться проблемні питання : 
1. Історія становлення католицизму, православ'я і протестантизму в Європі та в Україні. 
2. Філософсько-богословські і релігійно-світоглядні засади і особливості європейського християнства І - ІІ тисячоліття.
Переглядів: 688 | Додав: Dnister | Дата: 22.02.2012

21 лютого у центральній районній бібліотеці Долини проведено годину-спомин "Став відомим під чужим іменем”, присвячену 85-річчю з нагоди дня народження місцевого краєзнавця, лауреата премії І.Вагилевича Романа Скворія.
Бібліотекарі Ірина Кульчицька, Валентина Любенко, Ганна Юсип розповіли про нелегку долю бібліотекаря, засновника краєзнавчого музею Наталії Кобринської у Болехові у часи тоталітаризму. Ділилися спогадами та відгуками про співпрацю з Романом Скворієм директор центральної районної бібліотеки Людмила Фреїв та гості свята.
Учасники години-спомину запалили свічку пам’яті, вшанували пам'ять видатної особистості хвилиною мовчання, ознайомилися з творчим доробком Романа Скворія, представленого на творчому столі та стенді бібліотеки.
Переглядів: 760 | Додав: Dnister | Дата: 22.02.2012

Рідна мова — це і місцеві діалекти та говірки. Прикладом може бути гуцульська. Науковці Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника готують словник гуцульського діалекту. У наступному році хочуть презентувати його на 12 Міжнародному з’їзді славістів у Мінську.
У деяких школах Косівщини, Верховинщини факультативно вивчають рідну говірку. Видані твори Шикерика-Доникового, який писав гуцульською мовою. Та й дехто з сучасних письменників послуговується нею, інформує обласне радіо.
Голова Всеукраїнського товариства "Гуцульщина” Дмитро Ватаманюк переконує, що гуцульська таки мова, а не діалект.
Переглядів: 633 | Додав: Dnister | Дата: 22.02.2012

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї 24 лютого 2012 року о 15.00 год. відбудеться відкриття археологічно-мистецької виставки «Сакральний птах Трипілля. Ретроспектива духовності мистецтва у вісім тисячоліть». Відомі етно-гурти «КОРАЛЛІ» та «ОБЕРІГ» з трипільськими троїстими музиками у театралізованому дійстві відкриватимуть виставку.
На виставці вперше представлено безцінні знахідки доби неоліту. Це експонати з колекцій Інституту археології Академії наук України, Івано-Франківського та Борщівського краєзнавчих музеїв, Львівського історичного музею, Національного заповідника «Давній Галич».
Також, буде показано музейні реконструкції трипільської кераміки народної майстрині Людмили Смолякової (м. Київ), учасниці багатьох національних та міжнародних виставок.
Переглядів: 630 | Додав: Dnister | Дата: 22.02.2012

Серед переможців першого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування той, що подала Делятинська селищна рада, по-своєму унікальний. Делятинців наразі стурбувала доля об’єкта, сказати б, не утилітарного, а культурного призначення — Музею визначного українського письменника Марка Черемшини в будинку, де він жив у 1906—1912 роках. Свій проект «Пам‘ять про минуле — досвід для майбутнього» вони вже реалізували: у капітальний ремонт приміщення музею вкладено загалом близько 81 тис. грн., з яких 50 тис. асигновано з обласного бюджету, а решту — із селищного, певний грошовий внесок зробила і місцева громада.
Як використано кошти на цьому об’єкті, днями цікавились голова обласної ради Олександр Сич, його заступники Василь Гладій та Остап Дзеса, голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій Волод ... Читати далі »
Переглядів: 602 | Додав: Dnister | Дата: 21.02.2012

Одним з центрів християнського релігійного життя у давні часи та добу середньовіччя був славний Галич. Його терени були осідком єпископату та митрополії, тут проживали і працювали діячі церкви, тут було споруджено близько чотирьох десятків храмів.  У всі часи – тяжкі і буремні, щасливі і радісні, наші краяни знаходили підтримку у вірі. Тому не випадково, що проголошення Синодом УГКЦ Року Патріарха Йосифа Сліпого знайшло відгук у серцях галичан і спонукало їх прийняти участь у ювілейних пропам’ятних заходах. Ініціатором святкувань виступила відома академічна установа – Національний заповідник «Давній Галич».
17 лютого 2012 року у давній галицькій церкві Різдва Христового (опікуном якої був попередник Йосифа Сліпого, львівський митрополит Андрей Шептицький) зібралося духовенство навколишніх сіл, представники галицької громади, співробітники НЗ «Давн ... Читати далі »
Переглядів: 652 | Додав: Dnister | Дата: 21.02.2012

Сьогодні (21 лютого) виповнюється 80 років Юрію Боберському з Микуличина. Це унікальна людина: за фахом лісівник, за покликанням — краєзнавець.
Він був першим мером Яремче в незалежній Україні, очолював місцеву "Просвіту". На власному подвір’ї в Микуличині створив музей старожитностей. Є справжнім знавцем гуцульських звичаїв, традицій та обрядів, причому дає своє пояснення символіці орнаментів на виробах народних майстрів. Підготував книжку «Арійська сучасність Гуцульщини». Неодноразово ми зустрічалися з Юрієм Боберським, записували його розповіді про музей, звичаї гуцулів, українську історію.
Переглядів: 640 | Додав: Dnister | Дата: 21.02.2012

«Споконвіку було слово». Виставка літературних творів Івано-Франківщини презентує Літературний музей Прикарпаття сьогодні, 21 лютого. Тут будуть представлені, як твори сучасних літераторів так і давно призабутих.
До прикладу, івано-франківцям запропонують рідкісні дитячі твори Марійки Підгірянки. Її називають народною поетесою. Марійка Підгірянка народилася у селі Білі Ослави на Гуцульщині у родині лісничого.
Її вірші - прості і природні дуже полюбилися дітворі. Утім про її поезію нині знають одиниці. Підгірянка поєднувала письменництво з вчителюванням. Вона була вчителькою зокрема у сільській школі Антонівки Тисменицького району. Тамтешні мешканці, які були знайомі з письменницею, кажуть - талант до поезії жінка мала від Бога. І досі бабусі-старожилки пригадують її вірші. До слова, виставка ... Читати далі »
Переглядів: 557 | Додав: Dnister | Дата: 21.02.2012

Заступник голови ОДА Руслан Гусак вважає, що слід знести один із найстаріших будинків у центрі Івано-Франківська. Мова йде про пам'ятку архітектури місцевого значення (1827 рік), у якій позаминулого тижня обвалились стеля двох поверхів.
На сьогоднішній прес-конференції журналісти підняли питання історичного будинку, який нещодавно наробив чимало шуму, інформує Правда.if.ua. На запитання, що слід робити з цим приміщенням, заступник голови ОДА Руслан Гусак заявив: «Знести, однозначно знести, адже на відновлення піде втричі більше коштів.  На цьому місці слід звести нову будівлю, зберігши архітектурну форму, як це було зроблено з будинками навколо Ратуші».
Нагадаємо, у суботу, 11 лютого сталася аварія в будинку у центрі міста, по вул. Січових Стрільців, 18. З невідомих поки що причин обвали ... Читати далі »
Переглядів: 630 | Додав: Dnister | Дата: 20.02.2012

Завтра в Івано-Франківську відкриється фотовиставка «Відрядження в один кінець: Колима / ГУЛАГ / Аляска». На фотографіях можна буде побачити, як виглядають сьогодні сталінські концтабори. Це виставка трьох фотохудожників — харків'янина Володимира Оглобліна, жителя Черкас Володимира Манькути та жителя російського Магадана Андрія Ларіонова, які побували там, де ще збереглися сліди колишніх таборів ГУЛАГу.
Назва «Відрядження в один кінець» не випадкова: саме так називали відправку політв'язнів на роботу на Колиму, звідки не було вороття. У деяких «відрядження» ув'язнені, навіть найміцніші, витримували не більше 3-5 місяців.
Виставка відкриється у вівторок 21 лютого о 15 годині в Івано-Франківському краєзнавчому музеї (ІІ поверх).
Переглядів: 671 | Додав: Dnister | Дата: 20.02.2012

Остаточні проекти відновлення обсерваторії на горі Піп Іван представили архітектори Прикарпаття та Республіки Польща. Цей об’єкт називають культовим, як з точки зору туристичної, так і наукової. Зараз фахівці обох сторін активно працюють над завершенням проектно-кошторисної документації щодо відновлення астрономічної обсерваторії. На обсервацію величної споруди потрібно 1,5 мільйона гривень. Як інформує телеканал 24, ці кошти представники Прикарпатського та Варшавського університетів планують отримати завдяки спільному гранту.
На разі, говорить виконуючий обов'язки ректора Прикарпатського університету Стефаника Ігор Цепенда потрібно детально обговорити саму процедуру консервації.
На контролі і не менш актуальне питання створення міжнародного молодіжного центру. Цього року, каже Ігор Цепенда, ... Читати далі »
Переглядів: 636 | Додав: Dnister | Дата: 20.02.2012

17 лютого 2012 року з нагоди відзначення 120-ї річниці від дня народження Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого в Івано-Франківську відбулось урочисте відкриття та освячення меморіальної дошки, встановленої на фасаді будинку Незалежності, 179 Б, що поруч вулиці Йосипа Сліпого за участю представників обласної і міської влади, а також громадськості міста.
Відкривали пам’ятну дошку Йосипу Сліпому Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, секретар міської ради Руслан Марцінків та заступник міського голови Михайло Верес.
Преосвященний Владика Володимир у співслужінні з отцями УГКЦ освятив меморіальну дошку. У вітальному слові він зазначив, що Патріарх Йосиф заклав основи патріаршого устрою, до якого прямує УГКЦ і є для нас до ... Читати далі »
Переглядів: 752 | Додав: Dnister | Дата: 19.02.2012

Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради №27-к/56-р грамотою за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи та з нагоди 60-річчя від дня народження нагороджено завідувача філії Івано-Франківського краєзнавчого музею Володимира Смирнова.

Переглядів: 654 | Додав: Dnister | Дата: 19.02.2012

Житловий будинок, 1827 р.
Поблизу громадського центру міста, в межах колишнього Лисецького передмістя, на червоній лінії забудови. Збудований для купця С. Регенштрайфа. Найдавніший поверховий будинок за межами середмістя.
Будинок цегляний, двоповерховий, у плані Г-подібний. Фасад вирішений у рисах класицизму. По осі головного фасаду – неглибокий ризаліт у три вікна будинку з металевим балконом на всю його ширину, на литих кронштейнах і монограмою першого власника «SR» на решітці. Наріжні частини фасаду і краї ризаліту підкреслені композитними пілястрами на високих п’єдесталах. Міжповерховий пояс і фриз із рослинним орнаментом, карниз – із дентикулами. Вікна прямокутні, на першому поверсі із замковими каменями у вигляді лев’ячих голів, на другому поверсі – з рельєфним обрамленням. У верхній ча ... Читати далі »
Переглядів: 837 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

В ніч морозну, в ніч лютневу,
Коли солодко світ дрімав,
В кутку камери у в’язниці
Без скарги – в’язень молодий конав.
Оксана Луцан

Історія українського жіноцтва знає безліч прикладів, коли жінки нарівні з чоловіками ставали до лав захисників рідної землі і, проявляючи  героїзм й мужність, були невмирущими взірцями для прийдешніх поколінь. У сузір’ї славних імен жінок-борців за відновлення Української Самостійної Соборної України почесне місце належить Ользі Басараб з родини Левицьких. ЇЇ ім’я стало відоме широкому загалу в один день і в ... Читати далі »
Переглядів: 711 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Героїчне минуле нашого народу уже неодноразово приводило нас до переліку імен тих, які  поклали своє життя на жертовник нашої незалежності, які своєю відданістю та незламністю послужили прикладом  тисячам українців, що  прагнули  бачити свою державу незалежною.
Григорій  Перегіняк. Серед односельців його ще часто називали Гриць, «Борсук».  Народився Гриць 7 лютого 1910 року в Старому Угринові що на Калущині. Уже з раннього дитинства Гриць змушений був працювати, адже після смерті батька він залишився один із мамою. Мама все своє життя була сільською служницею. Щоб утримувати сина, вона важко працювала і малий Гриць часто наймався до заможних односельців. Пізнаючи всі перепитії життя, юнак навчається ковальського ремесла у місцевого майстра і згодом стає незалежним ковалем. В селі усі його знали як порядного і совісного рем ... Читати далі »
Переглядів: 938 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Присвячується 60-річчю загибелі воїнів УПА – поета-воїна Марка Боєслава (Михайло Дяченко), його секретарки і помічниці Марти Свідрук та її брата, особистого охоронця Марка Боєслава, Мирона Свідрука і всіх, котрі поклали своє молоде життя на вівтар Волі України
«Я не співаю, лиш кричу, кричу:
Вкраїну розп`яли! Рятуйте, діти!
О, Боже, Боже в небесах почуй!
Кинь грім! Хай світ горить!
Хай воля світить!..»
Марко ... Читати далі »
Переглядів: 864 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Уже п’ять місяців триває протистояння між активістами громадських організацій міста і агрофірмою «Прут», яка будує житловий будинок у сквері навпроти музею Гуцульщини на вул. Театральній, 38. 
Переконані, що цього можна було легко уникнути, якби нинішня влада і бізнес (що, до речі, тотожне) в нашому місті були відкриті перед громадськістю, зважали на суспільну думку, керувались у своїх діях християнською мораллю і бережливо ставились до землі і природи, якою Господь Бог наділив нас усіх, без винятку, проживаючих на цій території, а не лише «обраних». На жаль, мораль «сильних світу цього» в теперішні часи – це відсутність будь-якої моралі. 
В гонитві за максимумом доходів і мінімумом витрат бізнес і влада підрізують сучок, на якому не тільки громада, а й вони тепер сидять.  ... Читати далі »
Переглядів: 721 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Творчі джерела – невичерпні. Ця проста істина ще раз підтвердилася у вівторок в Коломийському національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського. Там відкрилася виставка творів відомої не лише на українських теренах, але й далеко за межами країни мисткині Ганни Вінтоняк. Крім чудової колекції народного одягу, жінка репрезентувала книгу, в якій проілюстровано чималу частину її творчого доробку. Це – творчий звіт та підсумок п’ятдесятилітньої важкої праці. До створення експозиції долучилися найрідніші люди пані Ганни – її чоловік Дмитро, донька Галина та внук Ростислав. Вони представили публіці власні твори: килими, картини, вітражі. Святкувала мисткиня в широкому колі гостей, які прийшли її привітати.
Народилась Ганна Вінтоняк 10 лютого 1941 року у селі Космачі Косівського району. Закінчила Івано-Франківське медичне училищ ... Читати далі »
Переглядів: 510 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Один з найдавніших корпусів усім своїм зовнішнім виглядом наче вказує на поважний вік та особливий архітектурний смак його коломийських будівничих. Це давнє приміщення гебрайської школи зведено ще 1896 року за фундацією барона Моріса де Ґірша – відомого європейського мецената, фінансиста, філантропа. Яка доля спіткала усіх тих, хто навчав тут і сам навчався в період нацистської окупації, ми достовірно не знаємо, але після закінчення війни серед місцевих учнів-іудеїв не зосталося жодного.

Як Сталін допоміг школі і як йому віддячили
21 вересня 1944-го змінився статус школи і вона стала середньою російською політехнічною №12, на чолі з директором Володимиром Калиновським. Головою батьківського активу обрали представницького воєнко ... Читати далі »
Переглядів: 867 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

В Івано-Франківському видавництві «СІМИК» побачило світ історико-краєзнавче видання  Романа Процака «Колії нашого краю». Це не рекламний проспект і не техніко-інженерне дослідження, а радше путівник коліями Прикарпаття.
У наші дні пасажир або ж просто подорожуючий хоче зручностей, злагодженої роботи залізниці, безвідмовності рухомого складу та колійових артерій. Зрештою, культури обслуговування та сервісу.
Досягти цього можна розвиваючи вже існуючу транспортну мережу, реанімувавши та здійснивши реконструкцію колії, спорудженої ще за "бабці Австрії”. Зрештою, з того часу наша залізниця, крім розширення полотна з європейського на російський зразок і зміни поколінь рухомого складу, жодних змін не відчула.
Переглядів: 678 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012

Інколи ми навіть не задумуємось над тим, що прізвища людей, які час від часу з’являються на шпальтах газет, у наукових виданнях так чи інакше пов’язані з нашим краєм, нашою історією. Зрештою, свого часу ці люди жили поряд з нами. Свого часу, виявляється,  їх визнала світова спільнота. А що знаємо про них ми?
20 лютого 1923 в селі Залуква у караїмської сім’ї слюсаря Захарія Абрагамовича, який мав ще й невеличке господарство, народився син Зигмунт. Мати, Девора Морткович, походила з Луцьких караїмів. Зигмунт був найстаршим у сім’ї, де виховувалося четверо дітей. 
У п’ятирічному віці він вступив до першого класу польської школи в Галичі. Одинадцятирічним залишився без батька, а через рік, у 1935 році, вступив до Станіславської гімназії, де вчився до 1939 року. Та за рекомендацією лікар ... Читати далі »
Переглядів: 810 | Додав: Dnister | Дата: 18.02.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025