Вівторок, 21.05.2024, 21:59:01

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Червень » 2 » До Всеукраїнського дня краєзнавства на Прикарпатті відбулася онлайн-презентація історико-краєзнавчого видання
13:44:33
До Всеукраїнського дня краєзнавства на Прикарпатті відбулася онлайн-презентація історико-краєзнавчого видання

27 травня за онлайн-участі голови Національної спілки краєзнавців України, члена-кореспондента НАН України Олександра Реєнта у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулася презентація науково-популярного історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці» (Уклін Вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці).

Подію приурочили до Всеукраїнського дня краєзнавства, який відзначається 28 травня.

Організаторами презентації виступила кафедра історії України і методики викладання історії факультету історії, політології і міжнародних відносин у співпраці з Івано-Франківською обласною радою та Івано-Франківською обласною організацією НСКУ.

У презентаційному заході взяли участь керівник авторського колективу і головний редактор видання, кандидат історичних наук, доцент Андрій Королько; один із авторів видання, кандидат політичних наук, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, автор ідеї Василь Гладій; кандидат педагогічних наук, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило.

У форматі онлайн до проведення заходу долучилися ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда; доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора, завідувач відділу історії України XIX – початку XX ст. Інституту історії України НАН  [0151] України, голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт; викладачі та студенти вузу, краєзнавці, вчителі й учні Задубрівського ліцею ім. Б. Ступарика.

Вітальним словом розпочав презентацію ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він підкреслив важливість проєктів, метою яких є підбірки історико-краєзнавчих та етнографічних матеріалів на основі наукового підходу, а також надбань сучасної української історіографії у відтворенні яскравих сторінок історії, культури, побуту, звичаїв місцевих жителів.

“Цей проєкт засвідчує потребу поглибленого вивчення наших міст, сіл, містечок, оскільки з цього твориться вся мозаїка сучасної України. Попередні проєкти, які були реалізовані по селах Крихівці, Чортовець, засвідчують той важливий феномен наших взаємин, які відбуваються на Прикарпатті, це – феномен тісної співпраці університету з владою. Це черговий проєкт, який сьогодні нам підтверджує не випадковий, а системний підхід Івано-Франківської обласної ради, обласної державної адміністрації в підтримці проєктів, які мають вимір значно глибший, аніж науковий. Це вимір, який дозволяє нам сьогодні оцінювати свою історію, безпосередньо вводячи її в контекст української історії, а в багатьох аспектах – у європейську історію”, – зазначив ректор Ігор Цепенда.

[0144]

“Ідея написання книги про історію села Задубрівці, що на Снятинщині, виникла ще у 2016 році. Ми знали що через три роки, у 2019-му, село буде відзначати 550-річчя з часу першої писемної згадки про нього. І наш організаційний комітет розпочав роботу з підготовки книги «Уклін Вам, Задубрівці» до цього знакового ювілею. Робота над виданням тривала 4 роки. Над написанням книги працювало понад 40 осіб. Кожен виконував роботу за своїм напрямом. І сьогодні це не просто книга про історію села, а одна із найкращих книг з історії села в Україні”, – розповів автор ідеї, голова Івано-Франківської облради Василь Гладій.

Як зазначалося під час презентації зміст, суть та дух цієї праці спрямовані на всестороннє висвітлення різних аспектів громадського життя мешканців села Задубрівці. При цьому дослідницька увага була зосереджена не лише на історичних процесах у населеному пункті. Вперше значна частина матеріалів була присвячена вивченню розвитку археологічних старожитностей, топоніміці, антропоніміці села, шкільництву, культурно-мистецькій та етнографічній палітрі, духовно-релігійному поступу, спортивним досягненням задубрівчан.

“Книга має п’ять розділів. Бібліографічний опис книги становить понад дві тисячі сімсот джерел. Окрім науково-архівних, бібліотечних матеріалів також використовувалися і матеріали жителів села. Зібрано понад десяток спогадів задубрівчан, сотні фотографій із родинних архівів місцевих жителів”, – розповів головний редактор видання Андрій Королько.

У пропонованому виданні, зауважив Андрій Королько, на основі широкої джерельної бази, зокрема архівних, музейних, бібліотечних даних України, Польщі, Австрії, зроблено спробу створити образ цілісної монолітної громади в її історичній тяглості – від процесу формування поселення і до сьогодення.

Під час презентації автори видання акцентували увагу також на унікальності надбань жителів малої батьківщини, наративі зібраних матеріалів, пропонуючи галерею яскравих персоналій і реальних образів у різних історичних, побутових та психологічних контекстах, що робить дослідження ґрунтовним, непересічним та цікавим для широкому загалу.


Переглядів: 162 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024