Субота, 25.05.2024, 00:55:01

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Червень » 04

На території подвір’я храму Святого Миколая 2 червня проводилися археологічні роботи пов’язані із знайденням численних фрагментів поховань людей.

Про це у мережі повідомляє тележурналіст та працівник малої академії наук України Богдан Нагорняк

“Ця подія може мати глибокий історичний підтекст, оскільки є припущення, що це перепоховання останків тіл, людей, які загинули внаслідок повені, або тіла довгий час пролежали у воді. Про це свідчить характер поховань: хаотичний де переважають частини тіла, які мають заглибину . Найчастіше це черепи. Зовсім нема фаланг пальців та інших др ... Читати далі »

Переглядів: 166 | Долучив: Dnister | Дата: 04.06.2021

Перед Всеукраїнським днем краєзнавства (28 травня) в Івано-Франківську презентували книжку «Уклін вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці».

У цьому науково-популярному історико-краєзнавчому виданні висвітлено різні аспекти громадського життя Задубрівців. Причому дослідницьку увагу було зосереджено не лише на історичних процесах у населеному пункті. Значну частину матеріалів присвячено вивченню розвитку археологічних старожитностей, топоніміці, антропоніміці села, шкільництву, культурно-мистецькій та етнографічній палітрі, духовно-релігійному поступу, спортивним досягненням задубрівчан.

&ndas ... Читати далі »

Переглядів: 162 | Долучив: Dnister | Дата: 04.06.2021

Минув рік з того часу, як калушанам презентували проєкт макету реконструкції міської ратуші, що на замовлення управління будівництва і розвитку інфраструктури міської ради виконали фахівці ТОВ «Зелемінь» зі Львова.

У основі проєкту ліг архітектурний замисел максимального збереження автентичності будівлі та доповнення її функціональною добудовою адміністративних споруд. Тобто, Ратуша має стати муніципальним центром міста, де б у перспективі сконцентрувалися всі необхідні служби, які надаватимуть адміністративні послуги людям, інформують "Вікна" з посиланням на сайт Калуської міської ради.

... Читати далі »

Переглядів: 154 | Долучив: Dnister | Дата: 04.06.2021

Традиції весільних обрядів на Прикарпатті – що не край, то звичай, а праця з їх відродження, збереження і примноження – настільки потрібна, наскільки ж нелегка. І село Великий Ключів на Коломийщині, де родина Куників і Геників-Куників активно відроджує одну з вагомих складових весільного обряду – «вінки», тому яскраве свідчення.

У травні Великий Ключів купається в обіймах квітучих садів, а вулиця Зелена в кутку «Коцорина», де проживають мати і донька – Марія Куник і Марія Геник-Куник з сім’єю, й поготів. Саме у цій родині, продовжуючи справу відомої сільської майстрині-плетільниці світлої пам’яті Параски Кушляк, уже не перший рік намагаються оживити давні народні традиції пір&rs ... Читати далі »

Переглядів: 139 | Долучив: Dnister | Дата: 04.06.2021


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024