Середа, 22.05.2024, 22:22:45

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Грудень » 15 » Дзвін, включений у список ЮНЕСКО, вилитий у ливарні Антонія Серафина у Калуші
18:20:31
Дзвін, включений у список ЮНЕСКО, вилитий у ливарні Антонія Серафина у Калуші

У церкві Зішестя Святого Духа, філія Музею мистецтв Прикарпаття - об'єкті світової спадщини ЮНЕСКО в місті Рогатин є дзвін, вилитий у ливарні Антонія Серафина у 1903 році.

Церква Святого Духа — дерев'яний християнський храм у місті Рогатині Івано-Франківської області, пам'ятка народної архітектури та монументального мистецтва національного значення; нині використовується як музейний заклад, складова (разом із художньо-краєзнавчим музеєм) Музейного комплексу в місті Рогатині, що є філіалом обласного художнього музею, повідомив спеціаліст відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів, передають "Вікна".

21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Завідувач філії Музею мистецтв Прикарпаття - музей-церква Зішестя Святого Духа Тетяна Петрів повідомила:

«У церкві Зішестя Святого Духа (філія Музею мистецтв Прикарпаття) - об'єкті світової спадщини ЮНЕСКО в м. Рогатин є також дзвін, вилитий у ливарні Антонія Серафина у 1903 році. Дзвін атрибутований. Навіть зберігся на нього рахунок з фабрики дзвонів. Оригінал, що дзвін, що рахунок»

У 1903 р. для рогатинської церкви Святого Духа було виплавлено новий дзвін вагою 136 кг. роботи ці проводились на фабриці дзвонів Антонія Серафима в Калуші, про що свідчить представлений в рогатинському музеї рахунок на загальну суму 308 лрон (корон). На збереженому дотепер дзвоні можна прочитати напис:

«Року Божого 1903 сєй дзвонь сооружєн до храма Сошєствіа св. Духа вь Рогатине градє за пароха о.И. Дзєровича тщаніємь управителя парохіи о. П. Кудрика при старшинє братства Василія Шмигла, Онисима Воробца и Павла Снєжка жертвами побожних парохіян на честь и славу Пресватой Троици».

Тобто створено його на пожертви парафіян і членів церковного братства, яке тоді очолювали Василь Шмігель, Онисим Воробець та Павло Сніжок, а управителем парафії був о. Павло Кудрик.


Переглядів: 369 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024