Понеділок, 27.05.2024, 03:02:51

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 28 » Еспедиції до Глибокого потоку
17:27:00
Еспедиції до Глибокого потоку
Наприкінці жовтня (27.10) та на початку листопада (5.11. і 11.11) працівниками музею спільно із Староугринівським осередком товариства «Меморіал» а також за участі в одній експедиції працівника «Нашого формату» в м. Калуші Андрія Гнибіди було здійснено ряд робіт по відновленню бункера Крайового Провідника ОУН «Захід-Карпати» Степана Слободяна–«Єфрема». З ряду робіт, що проводились слід зазначити в першу чергу проведення розкопок на місці зруйнованого бункера, облаштування місця поряд з відновленим бункером, проведення комплексу пошукових робіт по виявленню предметів побуту та речей які підтверджували перебування підпільників у бункері та їхній останній бій.
При розкопках було виявлено обгорілі залишки конструкцій бункера. Це дозволило точно встановити в який спосіб він будувався, як проходило його облаштування всередині, в який спосіб діяла система вентиляції бункера. Знайдена велика кількість стріляних гільз, а також кулі вогнепальної зброї, які були випущені під час останнього бою. На вході до великої кімнати бункера виявлено емальований чайник, залишки взуття, розбиті частини склянної бутилки, металічна частина совкової лопати, залишки лампочки від кишенькового ліхтарика та залишки ряду інших предметів. Ми впевнені, що подальші дослідження роботи дозволять виявити ще велику кількість предметів, що знаходились у бункері під час перебування там підпільників, не дивлячись на те, що співробітники МҐБ на другий день після бою ретельний обшук залишків бункера. Емґебисти тоді витягли обгорілий труп восьмого підпільника та велику кількість уцілілих матеріалів із архіву крайового провідника.
5 листопада монах, о. Сава, відправив молебень на символічній могилі підпільників, відслужив панахиду за загиблими. Разом із пошуковцями о. Сава молився до всіх святих землі української за упокій душ загиблих та за допомогу у відновленні бункера. Після виконання священичих обов’язків о. Сава долучився до відновлюваних робіт.
Поряд із відновлюваними роботами науковцями ведеться пошукова робота по ідентифікації осіб полеглих підпільників на підставі світлин, отриманих із державного галузевого архіву СБУ в м. Києві за сприяння п. Олександра Іщука.
1 листопада група краєзнавців у складі Степана Лесіва, Віри Перегіняк та Лесі Худик здійснила поїздку до Середнього Угринова до дружини покійного підпільника Івана Мориса-«Дуба», а місцева жителька Парасковія Меленюк ідентифікувала особу Івана Юрківа-«Кармелюка». Продовжуючи пошуки в Старому Угринові Степан Лесів у Олени Іванюк (з дому Перегіняк), Анни Чопанюк (з дому Красій) підтвердив особу загиблого староугринівського підпільника Івана Юрківа. На даний момент пошуки спрямовані на с. Крилос і с. Ганівці, звідки родом Прокіп Духович і Василь Камінський.
Підготував завідувач ІММСБ
Степан Лесів

Переглядів: 557 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024