Середа, 12.06.2024, 17:53:05

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 03
Космач, що на Косівщині, стане першим селом Гуцульщини, ювілей якого відзначатимуть на державному рівні.
Верховна Рада прийняла постанову про відзначення наступного року 600-річчя села. Зініціювали прийняття постанови народні депутати України Ігор Зварич та Василь Чуднов, до речі, уродженець цього села.
Постановою парламенту передбачено в 2012 році урочисто відзначити ювілей Космача. Обласна держадміністрація повинна розробити відповідні заходи та утворити оргкомітет. Нацбанк виготовить і введе в обіг ювілейні монети, а "Укрпошта" — серію марок і наборів листівок, присвячених цьому величному ювілею.
Переглядів: 526 | Долучив: Dnister | Дата: 03.11.2011

Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого, обласна та міська організації "Просвіти", обласна наукова універсальна бібліотека ім. Івана Франка запрошують шанувальників рідної культури в неділю, 6 листопада, на вечір вшанування пам’яті видатного письменника та громадського діяча Богдана Лепкого, приурочений кільком датам.
Зібрання відбудеться в Народному домі "Просвіти" о 15 год. Водночас це буде і своєрідний звіт Клубу української інтелігенції.

Переглядів: 566 | Долучив: Dnister | Дата: 03.11.2011

В загальному читальному залі обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка діє книжково-ілюстративна виставка однієї книги „Русалка Дністрова” та її творці”, присвячена 200-літтю від дня народження Маркіяна Шашкевича.
«Чого не вдіяли збройні повстання, щоб скинути невільницькі пута, чого не вдіяли політичні суспільні діячі, того осягнув перший подвижник нашого відродження Маркіян Шашкевич». Це слова з проповіді митрополита Йосипа Сліпого, згодом в’язня ГУЛАГу, яку він виголосив на могилі письменника, священика Маркіяна Шашкевича 1 червня 1943 року з нагоди століття його смерті.
У літопис національного відродження на західних землях України середини ХІХ століття золотими літерами вписане ім`я видатного письменника і громадсько-культурного діяча, славного сина Галицької землі Маркіяна Шашкевич ... Читати далі »
Переглядів: 1186 | Долучив: Dnister | Дата: 03.11.2011

Першого листопада, у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, в музеї Визвольних змагань імені Степана Бандери, що по вулиці Тарнавського, 22 м. Івано-Франківська, відкрилася виставка «Шляхом Золотого Лева», присвячена 93-й річниці «Листопадового зриву».
Співорганізатором є громадська організація «ЗУНР». У експозиції представлені понад півсотні експонатів, що стосуються періоду Західноукраїнської Народної Республіки. Оригінали листівок, фотографій, марок, нагород, газет та установчих документів надали колекціонери з Івано-Франківська, Снятина та Києва. Більшість із них досі були недоступними для огляду та наукового вивчення.
Переглядів: 608 | Долучив: Dnister | Дата: 03.11.2011


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024