Досі в Івано-Франківську не було гідного вшанування Генерал-хорунжого УПА.
Пам'ятник встановлено символічно на вулиці Шухевичів, біля школи-гімназії №2. Автори — Ігор Семак та Євген Шатирко, інформують "Вікна". Калуський скульптор Ігор Семак також є автором пам'ятника Євгену Коновальцю в Івано-Франківську та Роману Шухевичу в Калуші.
За задумом автора, герой одягнений у шинель, яку розвіває вітер. Ігор Семак каже, що таким чином хотів надати скульптурі динаміки:
"Рука стиснута в кулак, символізує мужність та незламність. Я вивчав історію життя, фотографії Шухевича, щоб скульптура передавала його дух".
На відкритті до Дня Героїв вшанували учасників АТО та ООС, які отримали відзнаки за "Честь і звитягу". Також відзнаки отримали матері загиблих на сході військових.
Довідка. Роман Шухевич (псевдо: «Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка»; 30 червня 1907, м. Львів — 5 березня 1950, с. Білогорща, нині у складі м. Львова) — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту(1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Борець за незалежність України у ХХ сторіччі Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба (1950). |