Понеділок, 30.12.2024, 19:42:44

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Вересень » 27 » Івано-Франківщина виграла 5 проектів по проблематиці культурної спадщини
19:19:18
Івано-Франківщина виграла 5 проектів по проблематиці культурної спадщини

Оприлюднені результати Першого конкурсного відбору за тематичною ціллю «Культура» Програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027». Затверджено 12 проєктних пропозицій із загальним бюджетом понад 4 млн євро.

Заявники Івано-Франківської області разом із міжнародними партнерами виграли 5 проєктів, сума залучених ґрантових коштів становитиме – 1,9 млн євро.

1. HICART II. Покращення наочності спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях.

Головний партнер: Центр розвитку малого та середнього підприємництва повіту Марамуреш.

Партнери: ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківська (АЕРІФ)», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Мета проєкту – покращити візуалізацію існуючого Карпатського культурного шляху як інструменту, спрямованого на підтримку валоризації культурної та історичної спадщини в Карпатському Єврорегіоні.

Заплановано розширення інтегрованого продукту культурної спадщини «Карпатський культурний шлях», який з’єднує місця історико-культурної спадщини додатковими пам’ятками та послугами, покращення навичок і знань представників культурного туризму за допомогою програми навчання та обміну досвідом, покращення промоції «Карпатського культурного шляху» на регіональному та міжнародному рівнях шляхом розробки цифрових промоційних матеріалів, спільних інформаційних онлайн-ресурсів та мобільного додатку.

Ґрант ЄС: 286 471,08 EUR.

 

2. InterCities. Міжкультурна свідомість багатонаціональних міст: толерантність нових поколінь.

Головний партнер: Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради.

Партнер: Музей Марамуреша у місті Сігет, Румунія.

Мета проєкту – підвищити рівень соціальної толерантності до національних меншин та етнічних груп шляхом покращення двох культурно-туристичних об’єктів на основі принципів спільної співпраці й загальних цінностей багатовікової історії для кращого вивчення, збереження та популяризації багатокультурної спадщини.

Заплановано проведення консерваційно-реставраційних робіт у Музеї села Марамуреш у Сігеті та Палаці Потоцьких в Івано-Франківську, проведення Форуму міжкультурного діалогу, здійснення популяризації спільної матеріальної та нематеріальної культурно-історичної спадщини тощо.

У Палаці Потоцьких в Івано-Франківську передбачено, зокрема, проведення археологічних досліджень території комплексу, розробка проєктної та кошторисної документації для корпусів «Ж» і «В», а також облаштування Центру міжкультурної співпраці.

Ґрант ЄС: 412 360,27 EUR.

3. CULT.ROUTE. Тематичний маршрут замками 2.

Головний партнер: Асоціація міжгромадського розвитку повіту Сату-Маре, Румунія.

Партнери: Департамент інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста Івано-Франківської міської ради, муніципалітет Фегердьормат, Угорщина, місто Лівада, повіт Сату-Маре, Румунія.

Мета проєкту – зміцнити культурне співробітництво через розширення тематичного маршруту замків для популяризації спільної культурної спадщини прикордонних регіонів.

Заходи проєкту спрямовані на розширення вже створеного маршруту замків у рамках попередньо реалізованого проєкту SMAR.T.OURISM, популяризацію цього маршруту та інвестування в замки та маєтки, які включені до нього. Зокрема заплановано реконструкцію дендрологічного парку навколо замку Вечей у Ліваді, реставрацію даху маєтку у Фегердьорматі, підвищення впізнаваності замків і маєтків за допомогою використання сучасних цифрових технологій, організацію заходів для залучення туристів (спільний транскордонний ярмарок замків, розробка та проведення екскурсій, воркшопів).

Ґрант ЄС: 683 240,70 EUR

4. Root4Dig. Відкриття наших спільних культурних коренів та їхня діджиталізація для майбутніх поколінь.

Головний партнер: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Партнери: Технічний університет Клуж-Напока – Північний університетський центр Бая-Маре, повіт Марамуреш, Румунія, Академічна організація з досліджень, інновацій та професійного розвитку, Румунія.

Мета проєкту – поглиблення співпраці шляхом відновлення спільних культурних коренів, їхнє оцифрування для майбутніх поколінь, розвиток навичок спілкування між студентами університетів для популяризації культурної спадщини в прикордонних регіонах.

Проєктом передбачено створення культурних центрів в обох університетах, що дозволить зберегти культурну спадщину для майбутніх поколінь, проведення спільних заходів щодо збереження та популяризації місцевих культурних традицій в Румунії та Україні; проведення спільних освітніх заходів для студентів університетів з метою сприяння співпраці у сфері культури та міжкультурного діалогу, проведення студентських таборів та ін.

Проєкт передбачає організацію

Ґрант ЄС: 263 695,82 EUR

5. BBC. Подолання кордонів через культуру.

Головний партнер: місто Бая Маре, повіт Марамуреш, Румунія.

Партнери: Долинська міська рада, Центр Підприємства та Фонд Інкубатор у місті Озде, Угорщина, місто Рожнява, Словаччина.

Мета проєкту – розвиток культурних активностей у прикордонних регіонах, об’єднання громад та зміцнення культурних зв’язків між країнами-партнерами.

Заплановано проведення культурних, спортивних, наукових та туристичних заходів, які сприятимуть збереженню спадщини регіонів-партнерів. Заходи покликані збагатити культурний ландшафт, сприяти культурному обміну, збереженню спільної спадщини країн Центрально-Східної Європи та зробити внесок у сталий розвиток.

Ґрант ЄС: 264 709,62 EUR.


Переглядів: 30 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024