Головна » 2021»Січень»1 » Як бережуть хату Степана Бандери на Прикарпатті
12:01:00
Як бережуть хату Степана Бандери на Прикарпатті
Музей Степана Бандери в селі Старий Угринів існує з 1993-го року. Тоді він розташовувався в одній з кімнат хати, де народився провідник.
Ідея створення великого історико-меморіального комплексу виникла у 1998-му році, коли був закладений перший камінь під будівництво, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.
Споруджували комплекс за гроші діаспори Канади та Німеччини. Завершили будівництво у 2000-му році.
Найцінніші експонати триповерхового музею - посмертна маска провідника та його особисті речі – друкарська машинка, печатка, фотоапарат і годинник.
Ольга Чолій працює науковою співробітницею історичного комплексу вже десять років. Розповідає, що музей відвідує багато людей різного віку та з різних країн.
"Часто привозять до нас школярів. Це той період – або вересень, коли починається навчання, або кінець року, коли є в школі табори. Дуже часто до нас приїжджали з-за кордону - Німеччини, Польщі, Америки, Австрії", - розповідає Ольга Чолій.
За час існування, музей не раз намагалися зруйнувати. Перший пам`ятник Степанові Бандері було підірвано вже за два місяці після встановлення. Другий протримався неушкодженим десять днів.
"І тепер вже пролунав вибух у 2018-му році, якщо я не помиляюся. Це був лютий місяць, кинули вибуховий пристрій у вхідні двері музею. Було повністю пошкоджено вхідні двері музею, а задні вхідні двері підпалили. Відповідно, не було знайдено зловмисників", - каже наукова співробітниця історико-меморіального музею імені Степана Бандери.
На території комплексу знаходяться хрест із могили Степана Бандери і родинна хата-плебанія, яку збудували у 1893-му році. У ній Бандера жив до десяти років, а потім лише приїжджав у гості.
За радянських часів Бандерівську каплицю і всі кімнати хати, крім однієї, було зруйновано.
"Коли нові господарі придбали цю частину землі, то їм місцева влада сказала, що цей будинок має бути зруйновано, бо Бандерівського будинку не має бути", - розповідає Ольга Чолій.
Каплицю відновили, а відкриття хати-плебанії відбулося у 2009-му році. Зараз її реставрують.
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю!
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження).
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі.
Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.
Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.