Четвер, 19.09.2024, 02:58:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2024 » Вересень » 11 » Які образи на доторк: у Франківську друкують каталог ікон для незрячих
09:06:13
Які образи на доторк: у Франківську друкують каталог ікон для незрячих

У Франківську ініціатива “Врятуймо скарби разом” створює каталог ікон для людей з порушенням зору. Тестують переведення текстів і зображень незрячі, пише КУРС.

Тактильний арткаталог має назву «Побачити скарби разом!», поділилися на сторінці ініціативи. Та розповіли, як просувається робота над каталогом:

“Дивись торкаючись! Разом з колегами з Івано-Франківської обласної організації УТОС спостерігаємо за процесом друку Тактильного арткаталога «Побачити скарби разом!».

Пан Анатолій Кучміль — голова Івано-Франківської обласної організації УТОС — у нашому проєкті виступив консультантом з тифлографіки, також він є редактором адаптації шрифтом Брайля. Пан Ярослав Гурик — член Івано-Франківської обласної організації УТОС — проводив тестування шрифту Брайля нашого тифлографічного каталога”.

Проєкт створюється для людей з порушеннями зору та за участі людей з порушеннями зору. На етапі друку наші колеги ще раз перевірили адаптовані до тактильного сприйняття ілюстрації.

Це перший в Україні проєкт з тактильної каталогізації, а отже буде зосереджений не в одній музейній колекції, а поширений серед спеціалізованих навчальних/реабілітаційних закладів чи бібліотек. Цифрові матриці будуть зберігатись у фондосховищі спеціалізованої Тифлотеки Центру досліджень стратегій універсального дизайну Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та за потреби будуть додатково надаватись реціпієнтам цієї практики.

КУРС писав, що творчо-науковий колектив кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ спільно з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм у межах проєкту “Побачити скарби разом” адаптовують ікони XVII – початку XX століття для людей з порушенням зору. На сьогодні каталог складається з 24 ікон.


Переглядів: 8 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024