Четвер, 21.11.2024, 16:34:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 23 » Колись у Станиславові. «Ароматні» таємниці міських кам’яниць
15:44:59
Колись у Станиславові. «Ароматні» таємниці міських кам’яниць

Ще на початку ХХ століття преса зазначала, що кам’яниці Станиславова нерідко бували зовні гарними, а всередині занедбаними і захаращеними.

Передні фасади були гарно пофарбовані, а з боку подвір’я – брудні й непривабливі. Парадна брама лакована й чиста, а двері на задній двір – обдерті, неначе в хліві. Вікна, що виходили на центральний фасад, чисті й прикрашені квітами, а на сходових клітках потріскані й у павутинні. Внутрішні подвір’я були або взагалі не бруковані, або бруковані дуже погано, підвали захаращені різним непотребом, пише Західний кур’єр.

Судячи з повідомлення газети «Слово» за 1936 рік, у міжвоєнний період в міських кам’яницях мало що змінилося на краще. Ввечері, 21 вересня того року в кам’яниці по вул. Галицькій, 64 виразно відчувався запах, що нагадував газ. На місце відразу ж прибув директор міської газовні пан Брейнер разом з інженером і монтером. Газовики ретельно обстежили територію, але жодних витоків газу зафіксовано не було.

Мешканців будинку попросили на певний час залишити свої квартири. І тут хтось згадав про підвал. В ньому зберігалися сільськогосподарські добрива, які через вологу вже почали псуватися. Саме вони й стали джерелом неприємного запаху, який так сполошив мешканців та газовиків. Газета зазначає, що в підвалах міських кам’яниць зберігалися також гнилі огірки й капуста, зіпсуті курячі яйця, а запах інколи був таким сильним, що досягав навіть верхніх поверхів. Проте мешканці, які винаймали в цих будинках квартири, мало що могли зробити з цим неподобством.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 16 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024