Лікарям станиславівського шпиталю інколи доводилося стикатися з рідкісними, навіть унікальними медичними випадками.
Так, у квітні 1938 року до шпиталю в Станиславові потрапила дівчина з Бучацького повіту з симптомами виразки дванадцятипалої кишки. Пацієнтці рекомендували операцію, перед якою потрібно було пройти ряд обстежень. І яким же було здивування медиків, коли вони виявили, що їхня пацієнтка – то радше пацієнт, а точніше гермафродит, пише Західний кур’єр.
Цікаво, що та 20-річна особа мала вигляд дівчини, була вбрана в жіночий одяг і навіть не усвідомлювала, що анатомічно дещо відрізняється від інших жінок.
Про те, як склалася подальша доля унікальної пацієнтки, преса не повідомляє. Як відомо, гермафродитизм – це наявність в одному організмі чоловічих та жіночих статевих ознак. Термін походить від імені грецького міфологічного персонажа Гермафродита – дитини Гермеса та Афродити, котра поєднала у собі ознаки чоловічої та жіночої статі. У людини гермафродитизм є аномалією розвитку, що зустрічається в середньому у одного з 2 тис. новонароджених. Медики розрізняють справжній та несправжній гермафродитизм.
При справжньому гермафродитизмі в будові статевих органів простежуються як чоловічі, так і жіночі риси, але такий перебіг є рідкісним, в медичній літературі зафіксовано близько 150 випадків. При набагато частішому хибному гермафродитизмі статеві залози сформовані правильно за чоловічим або жіночим типом, але статеві органи несуть суміш ознак двох статей.
Підготувала Олена БУЧИК |