У сучасному Івано-Франківську бурі з сильними вітрами, зливами і блискавкою бувають не так уже й рідко і, судячи з повідомлень давньої преси, це явище завжди було типовим для нашого клімату.
Так, у липні 1900 року блискавка вдарила у комин пекарні пана Фідлера на вулиці Бельведерській і повністю зруйнувала його, а в серпні 1909 року шалений ураган повалив дві старі липи у міському парку. Градини розміром із куряче яйце попсували квіти та інші зелені насадження.
У червні 1912 року через блискавку згоріла корчма на вулиці Казимирівській (тепер вул. Мазепи). В той час у приміщенні нікого не було, тож постраждав лише будинок. Блискавка також зачепила патрульного поліцейського, який проходив повз будівлю, але він залишився живий.
На щастя, не всі будівлі міста були беззахисними проти небесного вогню. Так, у липні 1900 року в Станиславові й околицях шаленіла сильна буря. Блискавка вдарила у будівлю міської бійні (предок сучасного м’ясокомбінату), але будинок був оснащений громовідводом, тож ніякого лиха не сталося.
У червні 1905 року блискавка облюбувала комин міської газовні, але теж не нанесла будівлі шкоди. У квітні 1938 року сильний вітер зірвав бляшаний дах із будинку лікаря Мулікевича на вул. Грюнвальдській, 7. Дах упав на 16-річного Владислава Бережинця, кур’єра крамниці «Базар крайовий», що якраз повертався з воєводської резиденції до крамниці. Хлопець загинув на місці. Загалом у місті того дня було багато поранених. Серед них – Єжи Ягляр, священник і катехит жіночої гімназії, що отримав травму голови, та візник Герш Корн, який із серйозними травмами навіть мусив вирушити до шпиталю.
Підготувала Олена БУЧИК |