Перший відомий дитсадок у Станиславові відкрився 1 травня 1904 року по вул. Липовій, 74 (тепер вул. Шевченка). Тоді такі заклади називали «садками Фребеля».
Німецький педагог Фрідріх Фребель (1782 -1852) був творцем ідей і практики суспільного дошкільного виховання. Згадку про ще один «садок Фребеля» у Станиславові знаходимо у пресі за жовтень 1925 року, пише Західний кур’єр.
Про третій станиславівський дитсадок повідомила львівська газета «Хвиля» за грудень 1929 року. Як зазначав часопис, цей дошкільний заклад призначався для дітей єврейської громади міста:
«Завдяки старанням єврейського Товариства народної школи на чолі з інженером Драхом в Станиславові з’явилася інституція, брак якої вже давно відчувався в місті. Це єврейський дитсадок «Ґанєлодим». Саме завдяки цьому товариству стара знищена хата перетворилася на гарно відреставровані та оснащені учбові приміщення. Кожен, хто бачив старі учбові приміщення ще перед ремонтом, не може надивуватися такій величезній метаморфозі. Учбові приміщення оснащені згідно з найновішими вимогами західноєвропейської педагогіки.
Гарні малі столики, пофарбовані білою фарбою, зручні мініатюрні кріселка і велика кількість різноманітних іграшок зроблять перебування у дитсадку особливо приємним для малечі. Вихователька, відповідним чином навчена у закордонних закладах, уже прийнята на роботу. Вона буде навчати дітей за методикою Монтессорі. Охочих записати дітей до нового закладу так багато, що керівництво на даний час було змушене припинити запис. Виникненням цього закладу, крім Товариства народної школи, місто завдячує також невтомній праці пані Ріттерманової, інженера Фоєрмана, д-ра Кернберґа і д-ра Бартья».
Підготувала Олена БУЧИК |