Середа, 21.01.2026, 21:57:18


 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини
 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2025 » Листопад » 20 » Краєзнавець Іван Монолатій номінується на премію імені Шолом-Алейхема 2026 року
10:02:16
Краєзнавець Іван Монолатій номінується на премію імені Шолом-Алейхема 2026 року

10 листопада оголосили претендентів на премію імені Шолом-Алейхема у 2026 році, серед яких є завідувач кафедри політичних наук Карпатського національного університету імені Василя Стефаника Іван Монолатій із книжкою «Виконавець слова. Яків Оренштайн. Український видавець на перехрестях культур, ідеологій та політики», пише КУРС з посиланням на КНУВС.

Претендентів оголосили у державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти, яке є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури України та яке реалізує державну політику у сфері мистецтв і спеціалізованої мистецької освіти.

Іван Монолатій — член Національної спілки письменників України, доктор політичних наук, професор, член Української асоціації юдаїки.

Його книжка «Виконавець слова. Яків Оренштайн. Український видавець на перехрестях культур, ідеологій та політики» вийшла у 2025 році у київському видавництві “Дух і Літера”, яке і висунуло Івана Монолатія на здобуття премії.

“Головний герой цієї біографії – Яків Оренштайн – син народу Книги, дитина книгаря-комівояжера та єврейки-горянки. Його життя і праця пройшли в кількох державах – Австро-Угорській та Російській імперіях, Українській та Західноукраїнській Народних Республіках, Веймарській республіці, Другій Речі Посполитій та Третьому Рейху. За свою видавничу діяльність він став заручником російського окупаційного режиму, його оголосили шпигуном, звинуватили у політичній неблагонадійності та зраді державі. Він співпрацював з інститутами української еміграції, купував літаки для УНР, був дипломатичним радником й посередником між Українською військовою організацією та єврейськими міжнародними організаціями, підтримав ідею створення українського університету.
Однак найбільше він спричинився до промоції української книжки у тогочасному світі як засновник і власник коломийської «Галицької накладні» та берлінської «Української накладні». Вже за свого життя Яків Оренштайн став живою легендою. Про життєпис відомого українського видавця єврейського роду розповідає ця книжка з серії «Постаті культури»”, – йдеться в анотації книжки на сайті видавництва.


Переглядів: 11 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 26. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2026