Неділя, 19.05.2024, 18:36:03

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2014 » Вересень » 23 » „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах”: В.Полєк
16:31:07
„Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах”: В.Полєк

У відділі краєзнавчої літератури в рамках циклу „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах” функціонує книжкова виставка „Володимир Полєк у спогадах і шанобливім слові”, присвячена 90-літтю від дня народження видатного прикарпатського літературознавця і бібліографа, Почесного члена Національної спілки краєзнавців України, професора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
„Енциклопедією" історії Івано-Франківська, біографій видатних діячів Прикарпаття називали ми відомого літературознавця, краєзнавця і бібліографа, професора Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Володимира Теодоровича Полєка. 27 вересня йому би виповнилося 90 років.
Для нашого міста і краю це була визначна особистість, яка за 40 років своєї наукової і краєзнавчої діяльності зробила надзвичайно багато для дослідження історії Прикарпаття. Уродженець Станіслава, він впродовж цілого свого життя залишався щирим патріотом рідного міста, завжди пишався тим, що він є українського роду і україніст за фахом. Його перші дослідження стосувалися проблем сприйняття української літератури поза межами країни. Тому й темою його дисертації стала творчість Івана Котляревського у зв'язках української і зарубіжної літератур.

 „...У моїй письменницькій, а передусім науково-педагогічній долі пан Полєк був тією зіркою, що своєю появою на моєму небі влила у спраглу душу яснини-тепла, вприснула у молоде тіло може тоді ще й неусвідомленої віри у потребу стати саме на ту стежину, на якій я залишаю свої скромні сліди ось уже сорок літ..."
В. Качкан „Світло постаті... : сильвета Володимира Полєка"

„...Він був для нашого краю і для нашого міста постаттю, що залишила по собі великий слід. За сорок років своєї наукової та краєзнавчої діяльності він зробив неоціненний внесок у розбудову краєзнавчої науки на Прикарпатті і пам'ять про нього назавжди залишиться у серцях наших краян"
Б. Гаврилів, Г. Горбань „Володимир Полєк - відомий історик-краєзнавець"

„...Володимир Полєк був ясною людиною. Такі особистості створюють настрій енергією дії і присутністю духу. Вони вміють без жодних скарг робити конкретну справу. В таких простих ратаїв слова, яким був професор, життєва дорога завжди осяяна Божою ласкою..."
Л. Табачин „Учитель"

Розгорнута виставка „Володимир Полєк у спогадах і шанобливім слові" пропонує користувачам чимало публікацій прикарпатських науковців про одного з найвідоміших дослідників нашого краю, літературо- та краєзнавчу діяльність якого важко переоцінити. Особливої уваги заслуговує присвячений професору збірник „Сівач духовності", до якого увійшли спогади його колег та учнів, дослідження науковців з тих проблем, які свого часу порушував літературознавець, а також матеріали з архіву вченого.
Володимир Полєк - автор понад 1,5 тис. статей у вітчизняній та зарубіжній пресі, енциклопедичних виданнях, десятків бібліографічних покажчиків, краєзнавчих путівників, монографій, підручників та методичних розробок. Творчий доробок науковця був відзначений обласною краєзнавчою премією ім. І. Вагилевича та обласною Стефаниківською премією.
Тож на виставці представлений і внесок Володимира Теодоровича у вивчення української літератури, історії та культури нашого краю.
Велику увагу привертають праці дослідника „Майданами і вулицями Івано-Франківська", „Коронація і корона Данила Галицького", довідники „Біографічний словник Прикарпаття", „Українська діаспора - наші земляки", „Відомі педагоги Прикарпаття", дослідження „Іван Франко і Прикарпаття", підручники „Історія української літератури 10-17 століть", „Історія української літератури 18 ст.", „Українська література у зарубіжній критиці і перекладах", переклад праці С. Заленського „Отці єзуїти в Станиславові" тощо.
Усіх зацікавлених запрошуємо більше дізнатися про нашого видатного краянина та познайомитися з його доробком, представленим на ювілейній книжковій виставці „Володимир Полєк у спогадах і шанобливім слові".


Переглядів: 655 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024