Субота, 25.05.2024, 12:24:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Квітень » 18 » Кримінальна історія: колійова мафія
20:33:41
Кримінальна історія: колійова мафія

В травні 1908 року станиславівський суд присяжних розглядав «справу Зібауера», яка стала одним з найбільш гучних процесів у місті початку ХХ ст. Судовий розгляд тривав шість днів і було опитано 50 свідків. Обвинувачуваний Бенедикт Зібауер був колійовим інспектором, йому було 65 років і він мав чотирьох дітей.

На лаві підсудних поруч із ним сиділи підсобний робітник Юзеф Вальдекер і шляховий майстер Антоній Рудковський. На слід зловживань цієї трійці компетентні органи натрапили ще у березні 1907 року. Тоді до однієї з залізничних майстерень  доставили свіжопридбаний інвентар, а вже невдовзі серед нього виявили недостачу. Це неабияк стурбувало залізничне керівництво, і було вирішено провести ґрунтовну ревізію.

Масштаби зловживань виявилися дуже значними, особливо це стосувалося деревини. Інспектор Зібауер часто підтверджував приймання деревини й інших матеріалів у значно більших кількостях і на вищі суми, ніж було реально доставлено. Проте різницю у коштах злочинна трійця не клала лише собі в кишеню. Висловлювалися підозри, що в афері були задіяні й значно вищі колійові службовці. Зібауер також списував матеріали, нібито використані підлеглими йому колійовими робітниками. Насправді ж ці матеріали не були використані, а присвоювалися новоявленою колійовою мафією.

Як припускали слідчі,такі махінації тривали ще з 1905 року, а загальна шкода залізниці була завдана на суму близько 46 тис. корон.  Цікаво, що інспектор Зібауер, незважаючи на всі представлені докази, вперто заперечував свою провину й навіть друкував обурені звернення в пресі.

Однак ще цікавішим був епілог цієї справи: Зібауера та двох інших обвинувачених суд присяжних виправдав, імовірно, завдяки майстерному захисту двох відомих адвокатів – Юркевича і Бораля. Преса зазначала, що промова Юркевича тривала три з половиною години, а під час промови Бораля присутні у залі дами плакали. Щоправда,  інспектора все ж звільнили з займаної посади, а його подільників перевели на інші місця праці з меншою оплатою.

Олена БУЧИК


Переглядів: 253 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024