Понеділок, 21.04.2025, 07:06:35

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Архів новин
Головна » 2025 » Квітень » 10 » Кримінальні історії. Боротьба з порнографією
12:13:16
Кримінальні історії. Боротьба з порнографією

На зламі ХІХ і ХХ століть у Станиславові все більше поширювалася порнографія, яка потрапляла до міста переважно з Німеччини, Франції і Відня. В деяких крамницях, які продавали канцтовари, порнографічні листівки навіть вільно виставлялися на вітринах.

Так, газета «Кур’єр станиславівський» у 1900 році зазначала, що магазин канцтоварів фірми Кляйна біля ресторації Теофіла Квятковського регулярно виставляв на своїй вітрині «пікантні» листівки. І цей магазин знаходився у самому центрі міста, на вулиці Сапєжинській, пише Західний кур’єр.

Часопис підкреслював, що львівська поліція конфісковувала подібну продукцію, а у Станиславові вона продавалася вільно. Листівки порнографічного змісту і «пікантна» література також продавалися у колійовій книгарні, що діяла при залізничному вокзалі.

Така доступність порнографічних фото і еротичної літератури непокоїла багатьох містян, перш за все священників і представників релігійних організацій. У квітні 1910 року у будівлі товариства «Сокіл» (тепер площа Міцкевича 2) відбулися збори, присвячені боротьбі з порнографією. На цих зборах виступили місцевий пробощ Пяскевич, тодішній голова Окружного суду Адольф Саганек та інші небайдужі представники громади. На зборах присутні обговорили негативний вплив порнографії на молодь і закликали школу, церкву, державні органи і батьків об’єднати зусилля, щоб протидіяти поширенню порнографічної продукції.

Зокрема, на думку, присутніх, варто було ретельніше контролювати асортимент книгарень, магазинів канцтоварів, паперу та поштівок, а також тютюнових крамничок, багато з яких явно чи таємно продавали порнографічні листівки і літературу. Про випадки продажу порнографії належало повідомляти поліції, щоб вона конфісковувала заборонені матеріали.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 4 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025