Як і на початку ХХ століття, в міжвоєнний період більшість мешканців Станиславова проживала у винайнятих квартирах. Проте часи тоді були нелегкі, тому не у всіх виходило вчасно і повністю оплачувати житло, що призводило до скандалів і навіть судових процесів.
Так, у червні 1926 року квартирний скандал став відомим далеко за межами міста, адже про нього повідомила навіть газета «Кур’єр львівський». Зокрема часопис зазначав, пише Західний кур’єр:
«Згідно з постановою суду такі собі Штайнберґ і Каплон мали звільнити помешкання у кам’яниці Шпанда по вул. Бельведерській. Невдовзі після винесеного вироку на місце з’явився судовий виконавець у супроводі двох постерункових поліціянтів, але дружини обох квартирантів не допустили його до виконання службових обов’язків. Коли за допомогою тих же постерункових поліцейських нарешті вдалося звільнити житлове приміщення від речей та майна, перенести їх на склад, а помешкання замкнути на колодку, з’явився якийсь Нойфельд, двадцятирічний кравець.
У товаристві кільканадцяти підозрілих осіб, що явно належали до кримінального світу, він зірвав замок із дверей житла, після чого, незважаючи на протести господаря, вони почали заносити пожитки назад у помешкання. На крики і колотнечу збіглися сусіди та перехожі, кількість яких невдовзі вже налічувала більше п’ятисот. Викликали поліцію, але й проти неї натовп був налаштований грізно, боронячи викинутих на вулицю кватирантів. І невідомо до чого б дійшло, якби не господар, що врешті-решт таки дав згоду занести меблі до помешкання. У підсумку заарештовано всіх «підбурювачів» і заведено карну справу з приводу порушення громадського спокою і спротиву владі».
Підготувала Олена БУЧИК |