П`ятниця, 03.01.2025, 05:14:49

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 19 » "Лілея-НВ" презентувала книжку "10 художників Івано-Франківська"
10:49:10
"Лілея-НВ" презентувала книжку "10 художників Івано-Франківська"

Франківське видавництво “Лілея-НВ” випустило ще одну книжку в серії “Моє місто” – це “10 художників Івано-Франківська”. Сьогодні відбулася її презентація, пише КУРС.

“Головними будуть тут не їхні творчі здобутки, відзначені преміями і нагородами, посадами і титулами. Важливими були, є і будуть їхні мистецькі твори, позначені радістю і печаллю історичної доби, за якої вони лягли мазками на полотні. Тож, перегортаючи сторінки цієї книжки, усі бачитимуть найперше Творців, які конструювали свій і чужий світ, дарували йому шанс бути прекрасним, а собі – свободу техніки, автономію кольору, нове бачення часу, спрощення образів”, – анонсували книжку у видавництві.

На сьогоднішній презентації ведучий історик і краєзнавець Іван Монолатій зазначив, що книжка – “це гарний пролог до підручника з історії мистецтва Івано-Франківська”.

Книжку почали ще в 2019 році. Зробили як подарункове видання – у твердій палітурці. Обкладинка – остання робота художниці та дизайнерки Олени Рубановської.

Концепція книжки така: 10 мистецтвознавців писали про 10 художників, обираючи по 10 картин кожного. Тож у виданні представлено 100 картин.

Наприклад, мистецтвознавець Назар Кардаш писав про художника Михайла Фіголя: “Так, як він малював Галич, не малював ніхто”. Михайло Фіголь долучився до створення колекції Художнього музею у Франківську. Як магніт, принаджував до міста неординарних людей, відзначають у книжці.

“Про кожного з цих художників можна було б писати не окремі статті, а книжки”, – зазначив Монолатій.

Професорка ПНУ Ірина Дундяк писала про художника і скульптора Михайла Зорія. Художник і критик Анатолій Звіжинський писав про Едуарда Ніканорова.

“Всі представлені постаті – універсали. Працювали в різних мистецьких сферах і досягли успіху”, – відгукнувся Іван Монолатій. “Це не колективна монографія, а мистецький путівник Франківськом”, – додав він.

“Я би сказав, що творчість представлених митців – це прощання з радянською епохою, – сказав художник Мирослав Яремак. – За винятком двох персон – Сорохтея і Ніканорова”. Він пояснив, що історії про вісьмох митців у книзі – це про життя і творчість за умов совка, де одні були партійними і займались пропагандою комуністичних ідей, інші ж, або пристосовувались, або зазнавали репресій. “Осип Сорохтей не встиг уповні скуштувати радянських радостей, бо помер у 1943-му. Ну і Едуард Ніконоров, який розпочав свою творчу діяльність за дуже пізнього совка і його вже можна причисляти до наступної епохи”, – зазначив Яремак.

На обкладинці представлена картина художника та скульптора Дениса Іванцева.


Переглядів: 25 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025