Вівторок, 28.01.2025, 05:45:48

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2015 » Серпень » 12 » Нові дослідження про караїмів
10:45:28
Нові дослідження про караїмів

11 серпня в Національний заповідник «Давній Галич» завітали гості з Рівненщини та Львова. Відомий краєзнавець, автор кількох видань Володимир Шабаровський привіз свою нову книгу «Караїми на Волині. Штрихи до портрета загадкового народу», презентація якої відбулася в Картинній галереї установи. А дослідниця зі Львова Вероніка Клімова, аспірант університету в Познані, котра вивчає «священну мову караїмів» – іврит, розповіла багато цікавих фактів з релігійного життя цього народу. Зокрема, караїмські діти вивчали іврит у школі, обов’язком кожного члена караїмської громади було вивчати Тору, читати Святе Писання мовою оригіналу.
Відомо, що найчисленніша громада караїмів проживає в Криму. В Галичі, на жаль, затухло життя караїмської спільноти. Про цей унікальний етнос нагадує хіба що назва вулиці, музей та кладовище. В Луцьку мешкає чотири родини караїмського походження, найстарший луцький караїм – Йосиф Єшвович. Володимир Шабаровський зацікавився цим загадковим народом, який увесь час перебуває в пошуку своєї землі. «Караїми на Волині» В. Шабаровського - це серйозне наукове видання, автор провів  скрупульозне дослідження, працював у бібліотеках і архівах, знайомився з матеріалами вітчизняних та зарубіжних вчених. У книзі подано історію караїмів, зокрема тих, котрі проживали в Луцьку та с. Деражне, наводяться маловідомі дані про заснування, життя і побут караїмських громад у Волинському краї, розповідається про видатних діячів родом з Волині, вміщені унікальні документи, світлини. Багато разів згадується також Галич. Автор ввів у науковий обіг раніше невідомі джерела і факти, подав власні переклади українською мовою караїмських текстів. Проте й для інших дослідників залишилася робота в цій царині – в архівах лежать пласти неперекладеної караїмської літератури.
На презентації лунали вірші галицького караїмського поета Захарії Абрагамовича у виконанні завідувача науково-освітнього відділу Ярослава Поташника. Розповіді доповнював відеоряд зі світлинами караїмів, історичними документами цього етносу.
Заступник голови Галицької районної ради Любов Гордійчук подарувала гостям фотоальбоми про Галич. Завідувач Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» Роман Рарик подякував гостям за цікаві розповіді, запросив до співпраці.

Любов Бойко


Переглядів: 497 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025