Субота, 18.05.2024, 05:09:06

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Червень » 16 » Ретроновина: спіритизм у Станиславові
11:30:08
Ретроновина: спіритизм у Станиславові

На початку ХХ століття в багатьох європейських країнах ввійшли в моду спіритичні сеанси. Ставлення до них було різним – хтось сприймав їх серйозно, а хтось вважав легковажною розвагою і засуджував.

Загалом спіритичні сеанси стали модною світською забавою, яка практикувалася, коли товариству набридали танці та розмови про поезію. Новою розвагою захопилася не лише еліта, а й представники буржуазії і навіть міщанства.

Мода на спіритизм докотилася й до провінційного Станиславова. Так, у січні 1900 року в міському театрі відбулися виступи жінки-медіума пані Торн, які мали шалений успіх. Публіка заповнила театральну залу по вінця.

У липні 1903 року в місті відбулися спіритичні сеанси за участю ще одного приїжджого медіума – пані Хомес-Фей. У програму входило не лише спілкування з духами, а й сеанси ясновидіння. Жінка-медіум з зав’язаними очима відгадувала різні написи, предмети, імена тощо.

У квітні 1910 року у Станиславові давав свої вистави знаменитий «чародій» Балтазар. У програму входив зокрема й спіритичний сеанс «у кабінеті духів і в кав’ярні Мефістофеля». В лютому 1912 року в Станиславові відбулася лекція «Зигмунт Красінський і сучасний спіритизм». Польський поет і драматург Зигмунт Красінський, хоч і був ревним католиком, вірив у спіритизм і можливість спілкування з духами.

Лекція відбулася у залі міського казино, а провів її знаний психолог з Варшави Владислав Давид. Лектор зробив огляд творів Красінського, присвячених спіритизму, та іншої літератури на цю тему і зазначив, що докази правдивості спіритичних сеансів варто сприймати з великою обережністю.

Газета «Кур’єр станиславівський» від 7 січня 1900 р., 5 липня 1903 р., 10 квітня 1910 р. і 25 лютого 1912 р. Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 155 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024