Вівторок, 26.11.2024, 19:32:35

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Січень » 20 » Станиславівська алхімія
10:30:30
Станиславівська алхімія
У XVIII столітті в Європі були дуже модними окульт­ні науки. Наприклад, кожен пристойний монарх просто повинен був мати особистого астролога, який з ранку до ночі передрікав своєму покровителю майбутнє. Але особливим шиком вважалися алхімічні лабораторії. Люди вірили, що завдяки різним заклинанням вкупі з хімічними дослідами можна отримати так званий філософський камінь, який здатен перетворювати неблагородні метали у благородні.
Уявіть собі, наприклад, купу іржавого заліза, до якої варто лишень доторкнутись, як вона (купа) одразу перетворюється на золото. Перспектива заманлива. Тому багато європейських монархів і впливових магнатів витрачали величезні суми на пошуки того «каменю». Часто вони ставали жертвою шахраїв-алхіміків, які тягнули з них гроші до останнього, а потім безслідно зникали. Проте вистачало й серйозних дослідників, котрі не афішували своїх досягнень. По-перше, заняття алхімією не віталося Церквою, а по-друге – стереглися конкурентів.
Скоріше за все, у Станиславові також діяла своя «підпільна» алхімічна лабораторія. І працювала вона не без успіху. У 1731 році на стіл кардиналу Дельфіно ліг лист від єзуїта Раймонда Варуса. Той скаржився, що духівник Йосипа Потоцького Томаш Заленський (до речі, також єзуїт) крізь пальці дивиться на окультні заняття свого пат­рона. Мовляв, палац постійно відвідують якісь таємничі особи, які спілкуються тільки з Потоцьким, а в підвальні приміщення не пускають навіть кімнатних слуг…
Підозри єзуїта дещо підтверджує й алхімічний трактат «Кодекс ОХ», виданий у 1765 році в італійському Турині. З нього випливає, що найуспішнішими алхімічними проектами століття були лабораторії Амазія Траппи у Пізі, Кальвасіно у Сполето та Абрама Панакосаса у Галісії Сарматській (тобто Галичині).
І ще одне. У ХVІІІ столітті найзаможнішою родиною Речі Посполитій вважалися Потоцькі. А серед численних представників цього роду перше місце займав саме Йосип на Станиславові. То, може, не все золото йому заробили кріпаки?
Іван Бондарев, "Репортер"

Переглядів: 594 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024