Субота, 21.12.2024, 16:02:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Грудень » 4 » Свято музейництва у Крилосі – Галичі
19:19:46
Свято музейництва у Крилосі – Галичі

4 грудня 2019 р., в день великого християнського свята Введення в Храм Пресвятої Діви Марії, в с. Крилос Галицького району відбулися урочисті заходи з нагоди освячення та відкриття оновленого Музею історії Галича (Митрополичі палати).

Безперечно, ця подія не є буденною, оскільки окрім економічних напрямків діяльності держави, культура та духовність є одними з її фундаментальних стрижнів.

Крилос займає особливе місце в історії, як Прикарпаття, так і всієї держави. Задум створити музей, присвячений історії давньої столиці вперше був озвучений ще у 80 – их роках ХIХ ст., проте існуючі обставини, політичні режими, які змінювали один одного, кінцево дозволили втілити цю ідею в життя тільки у 1960 р. Тепер Музей історії Галича є структурним підрозділом НЗ «Давній Галич».
Щорічно його відвідують сотні туристів. З огляду на стан приміщень, новітні підходи в галузі музейництва, в другій половині 2019 р. розпочато роботи щодо оновлення інтер’єрів та екстер’єру будівлі Митрополичих палат, оновлення існуючої експозиції.

На даний час, за словами генерального директора НЗ «Давній Галич» Володимира Костишина, виконані основні роботи, проте в планах залишилися на перспективу ще не реалізовані ідеї.

Сьогодні відвідувач одразу побачить оновлений музей. Для зацікавлення туриста оновлено експозицію, придбано нові вітрини; здійснено ряд внутрішніх робіт – музей став світлішим і теплішим; для показу фільмів з історії Крилоса – Галича служитиме великий плазмовий телевізор (одночасно вже тепер підготовані презентації з історії Крилоської гори); для людей з інвалідністю встановлено пандус…

Ремонтно – реставраційні роботи щодо Митрополичих палат були профінансовані Міністерством культури України, а придбання технічних засобів та вітрин стало можливим завдяки підтримці Івано-Франківської облдержадміністрації (голова Д.Шмигаль) та обласної ради (голова О.Сич) - яким за це велика подяка.

Урочисте дійство відповідало історичному моменту. Архиєрейську Літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці (с. Крилос), очолив Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир (Війтишин). Співслужили йому душпастирі Галицького деканату. На завершення Архиєрейської літургії Кир Володимир вручив почесні грамоти Івано-Франківської митрополії УГКЦ за довголітню пам’яткоохоронну роботу персонально генеральному директору Національного заповідника «Давній Галич» Володимиру Костишину та окремо колективу установи. За словами високопреосвященного кир Володимира – «Галич, як і наша держава Україна, повинен бути!».

В подальшому проведено освячення оновлених приміщення та експозиції Музею історії Галича (Митрополичих палат). Чин освячення розпочато в центральному залі музею, поруч експонованої копії Крилоського Євангелія. Архиєпископ і Митрополит Кир Володимир, в супроводі дирекції заповідника та музею, освятив експозиційні приміщення, а також кабінети наукових співробітників.

На заходах були присутні представники громади Крилоса, наукові співробітники, очільники органів державної влади та місцевого самоврядування, депутати обласної та районної рад, гості.

Завершальною частиною урочистих заходів стали виступи запрошених та вручення почесних грамот. Зокрема, перед присутніми виступили заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів, заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, голова Галицької районної ради Павло Андрусяк та заступник голови Галицької райдержадміністрації Сергій Канюка.

Архиєпископ і Митрополит Кир Володимир відзначив рівень проведених робіт і висловив подяку від духовенства директору і колективу заповідника; окремо подякував за допомогу в сприянні та організації релігійних прощ. Начальник управління культури ОДА Володимир Федорак поділився враженнями від побаченого і зазначив, що за останнє десятиліття проведено дуже багато робіт і сьогодні Крилос, як культурно – туристичний центр, є однією з перлин України.
Заступниками голів ОДА та обласної ради вручені спільні грамоти працівникам заповідника.
Генеральний директор заповідника Володимир Костишин розповів про особливості проведеної роботи, про пошук коштів для реалізації задумів та плани на майбутнє. Окремо ним були відзначені подяками очільники підрядних організацій, які проводили роботи на об’єкті.

Оновлений Музей історії Галича – це результат сумлінної праці багатьох небайдужих та відповідальних осіб. Приїжджайте до Крилоса, заохочуйте знайомих – тут можна гарно і пізнавально провести час в будь – яку пору року!

 

Довідково. Музей історії давнього Галича – це найдавніший музей в структурі НЗ «Давній Галич». Він міститься у Митрополичих палатах XIX ст. З відкриттям цього музею нового напрямку набули археологічні дослідження на Крилоській горі.
В експозиціях музею представлена історико – культурна спадщина давнього міста, археологічні та архітектурні знахідки минулого, які засвідчують, що Галич свого часу був потужним державним та релігійним центром.

Почесний краєзнавець України

Андрій Чемеринський


Переглядів: 283 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024