Понеділок, 27.05.2024, 23:13:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Жовтень » 23 » У Калуші доходи від продажу майна і землі хочуть спрямувати на Ратушу
15:43:26
У Калуші доходи від продажу майна і землі хочуть спрямувати на Ратушу

З нового року деякі доходи спеціального фонду міського бюджету Калуша, ймовірно, спрямовуватимуть на відновлення міської Ратуші. Таку пропозицію озвучив та під час сесії міської ради відстоюватиме депутат Юрій Тимків. Втім, чи погодяться з ним колеги з депутатського корпусу, наразі невідомо.

Про відновлення Ратуші у Калуші говорять не вперше. Були і відповідні пропозицій депутатів, й офіційно зареєстровані петиції, і деякі спроби активістів. Проте, Ратуша продовжує розсипатися. А у травні цього року навіть знову горіла,пишуть "Вікна".

Нагадаємо, що саме від пожежі, яка трапилася 23 липня 2013 року, у Калуші і згоріла ця пам'ятка архітектури.

Відновити її цього разу пропонує депутат міської ради Юрій Тимків. Не просто пропонує, а каже, звідки взяти кошти. На його думку, з 2018 року доходи спеціального фонду міського бюджету від продажу майна і землі в повному обсязі варто спрямовувати виключно на заходи по відновленню Ратуші аж доти, поки відновлена будівля не буде здана в експлуатацію.

Депутат також оприлюднив проект Ратуші 2003 року і повідомив:

"Якщо по ньому здійснити будівництво, то це дозволить розмістити в новому приміщенні і ЦНАП, і зал засідань, і всі відділи та управління міської ради! У місті звільняться приміщення, куди можна було б переселити і дитячу поліклініку, і не тільки..."

Наразі Калуська міська рада звернення депутата розглянула та підготувала відповідний проект рішення, який винесуть на обговорення депутатських комісій, а 26 жовтня — міської ради. У тексті запропонованого документу йдеться:

"Доходи спеціального фонду міського бюджету в статті: Доходи від операцій із капіталом, що включає в себе Надходження від продажу основного капіталу (майно) та Кошти від продажу землі і нематеріальних активів (земля) в повному обсязі спрямовувати ВИКЛЮЧНО на заходи по відновленню міської Ратуші, що знаходиться на вул.Костельна".

Згідно з проектом документу, рішення зможе вступити в дію з 1-го січня 2018 року і до здачі в експлуатацію будівлі Ратуші.

Очевидно, йтиметься про кілька років. Нагадаємо, що торік під час зустрічі міського голови Ігоря Матвійчука із представниками Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини, які закликали згадати про історичне обличчя Калуша, була озвучена цифра у 25 мільйонів гривень. Це — мінімальна вартість реконструкції Ратуші, зазначив тоді міський голова.

Зі звіту "Про виконання бюджету міста Калуша за 2016 рік" дізнаємося, що доходи від операцій з капіталом за минулий рік склали понад 8,5 млн гривень. Зокрема, трохи більше чотирьох мільйонів гривень склали надходження від продажу комунального майна (4091,5 тис. гривень) та майже 4,5 млн гривень — від продажу землі і нематеріальних активів (4 413,3 тис. гривень). За перше півріччя цього року доходи від операцій з капіталом склали вже 4,1 млн гривень. Якщо за друге півріччя сума буде у таких же межах, то за рік цей вид доходу буде орієнтовно 8-8,5 млн гривень, як і торік. Тобто навіть мінімальних 25 млн гривень, потрібних на Ратушу, "збирати" доведеться років чотири. Не виключено, що за цей час через інфляцію проект подорожчає, тож, і термін реконструкції може бути ще тривалішим.

Проте: спеціальний фонд бюджету — складова бюджету, яка включає надходження до бюджету, призначені для спрямування на конкретні заходи, та витрати з бюджету на реалізацію цих заходів, які провадяться за рахунок відповідних надходжень. Простіше кажучи, кошти, отримані від продажу власності громади мають йти на створення нової власності. Зазвичай вони використовуються на капремонти закладів освіти, культури, охорони здоров'я, проведення реконструкцій, капремонти і будівництво доріг, об’єктів інфраструктури тощо.

До прикладу, цього року видатки спецфонду передбачені в обсязі понад 34 млн гривень. З них левова частка (понад 22 млн гривень) — на проекти, які реалізовуються через управління житлово-комунального господарства, ще 4,7 млн гривень — на капремонти в освіті, 7,2 млн гривень — на проекти, які реалізовуються через управління будівництва та розвитку інфраструктури. Кошти спецфонду цьогоріч витрачають на тротуари (понад 3,5 млн грн.), дороги і проїзди (2,6 млн грн.), міжквартальні проїзди та пішохідні доріжки (5,7 млн грн.), капремонт покрівель (2,8 млн грн.), дитячі майданчики (700 тис грн.) тощо. Цього року за рахунок спецфонду планується фінансування проектної документації на реконструкцію концертного залу, фінансуються роботи із заміни вікон у дитячій поліклініці.

Загалом частина видатків спецфонду — це фінансування нагальних потреб, інша — стратегічні для міста проекти. Очевидно, реконструкція Ратуші належить до останніх. І, якщо міська рада прийме відповідне рішення, то у найближчих як мінімум п’ять років можливості бюджету розвитку будуть суттєво обмеженими. Це означає або практично повне «замороження» капітальних інвестицій в освіту та інші стратегічні проекти, або ж суттєве «урізання» капітальних видатків на комунальну галузь. Йдеться про суму, співрозмірну усім цьогорічним видаткам у житловий фонд.

Ще один ризик — місто буде мати дуже обмежені можливості фінансувати нові проекти. Наприклад, здійснити реконструкцію приміщення податкової під дитячу поліклініку, якщо вдасться реалізувати таку ідею.

Юрій ТИМОЩУК, журналіст


Переглядів: 336 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024