Субота, 22.06.2024, 21:51:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Жовтень » 9 » У Калуші презентували книгу про історію формування куреня УПА “Промінь”
19:16:24
У Калуші презентували книгу про історію формування куреня УПА “Промінь”

У центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка у Калуші відбулася презентація книжки Степана Лесіва та Петра Ганцюка «Курінь УПА «Промінь»: історія формування та бойовий шлях відділів». У ній ґрунтовно досліджено та висвітлено історію формування куреня «Промінь» Групи «Маґура» ВО4 «Говерля» УПА-Захід та бойовий шлях його відділів.

Під час презентації упорядники Степан Лесів та Петро Ганцюк докладно розповіли про роботу над книжкою та познайомили присутніх із її структурою, інформують "Вікна" з посиланнямна управління культури, національностей та релігій.

Збірник складається зі вступу, основної частини та додатків. Матеріали основної частини структуровані у три тематичні розділи. Перший розділ – «Тактичний відтинок 23 «Маґура» УПА-Захід та курінь УПА «Промінь»: історія формування», другий тематичний розділ включає історії творення відділів «Журавлі», «Загроза», «Хорти», «Опришки» та їх бойовий шлях в складі куреня УПА «Промінь», а в третій розділ ввійшли біографічні довідки особового складу Команди ТВ23 «Маґура», Команди куреня «Промінь» та його бойових відділів. В додатках містяться документи та матеріали, які передруковано без скорочень, у повній відповідності до оригіналу. Наприкінці книги для зручності у користуванні поміщено іменний покажчик і список скорочень та абревіатур.

Упорядники звернулись до всіх присутніх із проханням надати додаткову інформацію про особи чи події, згадані у виданні. Під час презентації прозвучало багато запитань до упорядників, на які ті охоче давали відповіді. Також було присутніми відзначено науковий підхід, високий рівень підготовки та надзвичайну важливість даного видання.

Наприкінці заходу до слова був запрошений почесний гість, свідок та учасник подій, про які йдеться у книжці та один з її героїв – Володимир Вірстак (псевдо «Іскра»). Він зачитав повстанські вірші та пісні. На завершення всі присутні мали можливість придбати книжку з автографами. Також дане видання буде придбано за кошти міського бюджету для шкільних та міських бібліотек.


Переглядів: 392 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024