У Калуші відбулася робоча нарада з написання конкурсної заявки на конкурс від Українського Культурного фонду для програми «Культура. Туризм. Регіони».
Робочу нараду за участі представників Новицької та Долинської територіальних громад провів заступник міського голови Богдан Білецький, інформують "Вікна" з посиланням на офіційний сайт Калуської міської ради.
Під час наради обговорено ідеї, спільне бачення для формування туристичного маршруту "Бойківська сіль" з метою підготовки єдиної проєктної заявки на конкурс від Українського Культурного Фонду за лотом 1 «Культурно-туристичний маршрут». Пріоритетами оголошеного конкурсу є: підтримка створення нових культурно-туристичних маршрутів з обов'язковим включенням об’єктів історико-культурної спадщини до них та розбудова партнерств між представниками секторів культури та туризму органів місцевого самоврдяування з метою промоції культурного різноманіття регіону та розвитку культурно-пізнавального туризму.
Головні спеціалісти управління економічного розвитку міста Віктор Павлів та загального відділу виконавчого комітету Мар'яна Думенко працюють над визначенням основних локацій для культурно-туристичного маршруту "Бойківська сіль". Для цього визначено можливу стартову локацію — народний музей історії і трудової слави ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР".
"Профіль музею — історичний. В його залах виставлено понад 700 експонатів про історію підприємства та життя його трудового колективу. Тут ви знайдете зразки калійних руд, продукції, оригінали і копії історичних документів, фотографії, вітчизняні та міжнародні нагороди підприємства", — розповів у соцмережі Віктор Павлів.
Далі маршрут проляже вулицею Чорновола в бік ратуші калійного комбінату. Ця вулиця є однією з найстаріших вулиць Калуша, що починалася від Львівських воріт міста і вела до солеварного приміського села Баня. А ще — була основою передмістя і копалень для добування солі. Нині по два боки вулиці розміщена польсько-австрійська забудова початку ХХ століття. Виняток становлять декілька будівель: палац культури «Мінерал» та пологовий будинок, збудовані в 50-их роках ХХ століття), готель «Меркурій» та стадіон «Хімік».
Поблизу калійного комбінату розташована стара автобусна зупинка, яка, на думку розробників, стане цікавою принадою майбутнього туристичного маршруту. |