П`ятниця, 24.05.2024, 15:34:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 
Архів новин
Головна » 2021 » Вересень » 17 » У Києві відбулася презентація історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці»
21:47:45
У Києві відбулася презентація історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці»

14 вересня 2021 року, за участі членів Президії Національної спілки краєзнавців України, відбулася презентація ґрунтовного історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці».

У книзі, на основі широкої джерельної бази, висвітлено історію покутського села Задубрівці (Івано-Франківська обл.), створено цілісний образ громади крізь призму її понад 500-літнього минулого.

Презентація видання відбулася у рамках засідання Президії НСКУ. Представити книгу прибула делегація з Івано-Франківська, зокрема:

Василь Гладій, автор ідеї, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, кандидат політичних наук;
Андрій Королько, керівник авторського колективу, головний редактор, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат історичних наук, доцент;
Василь Марчук, член редколегії видання, завідувач кафедри політичних інститутів та процесів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук, професор;
Михайло Косило, голова Івано-Франківської обласної організації НСКУ, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, кандидат педагогічних наук;
Ірина Косило, шеф-редакторка журналу «Краєзнавець Прикарпаття», завідувачка інформаційно-видавничого відділу Івано-Франківського обласного державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Під час вітального слова голова НСКУ, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України Реєнт Олександр Петрович підкреслив, що Івано-Франківська обласна організація є однією із найбільш плідних та ефективних у роботі. Презентоване видання наочно це підтверджує. Підготовка книги стала результатом колосальної роботи низки істориків-краєзнавців та стала можливою за умови підтримки місцевої влади.

Автор ідеї видання книги про Задубрівці, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради В.Гладій проінформував присутніх про концептуальні засади проекту. За його словами підготовча робота (планування, збір джерел, робота із жителями села, написання, редагування, друк) тривала 5 років. У результаті книга набула цілісної форми, а її видання є прикладом ефективності і важливості регіональних видавничих програм.

Специфіку структури і змістового наповнення дослідження детально розкрив керівник авторського колективу, кандидат історичних наук Андрій Королько. Він зазначив, що у роботі використано понад 2700 позицій джерел та літератури, матеріали дев’яти центральних і місцевих архівних та бібліотечних установ (Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Варшави, Кракова). Подібний підхід забезпечив інноваційний характер книги, її багаторівневу цінність.

Про наукові та історико-краєзнавчі дослідження з вивчення Покуття розповів член редколегії видання, доктор історичних наук, професор В.Марчук. Дослідник констатував, що за минулі тридцять років краєзнавцями написано понад 110 праць з історії міст і сіл цієї історико-географічної частини України, введено у науковий обіг важливі відомості, зокрема і про село Задубрівці.

Присутній на презентації директор Інституту історії України НАН України, член Президії НСКУ, академік НАН України Смолій Валерій Андрійович зазначив, що книга є органічним сучасним продовженням унікального видавничого проекту «Історія міст і сіл Української РСР», прикладом того, що, попри всі труднощі, підготовка подібних ґрунтовних краєзнавчих досліджень з історії кожного населеного пункту реальна і потрібна. І у цьому відношенні Івано-Франківська область перебуває чи не на першому місці.

У обговоренні також взяв участь один із рецензентів, доктор наук з державного управління, професор Ігор Грицяк (Київський університет імені Бориса Грінченка), який дав найвищу оцінку результатам роботи авторського колективу.

Голова Івано-Франківської обласної організації НСКУ, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило зауважив, що майже половина населених пунктів Прикарпаття має видання, присвячені власній історії. Така результативність забезпечена безперервною і ефективною співпрацею місцевих краєзнавців, університетських вчених та місцевої влади. За підрахунками М.Косила на Прикарпатті друкується 16 періодичних видань історико-краєзнавчого та літературно-мистецького характеру. Кожне із них, як і презентована книга про Задубрівці, є вагомим вкладом у розвиток патріотизму, національно-культурної спадщини українського народу.

Під час обговорення виступили кілька відомих вчених, членів Президії НСКУ. Доктор історичних наук, професор Олександр Гуржій відзначив важливість комунікації із жителями Задубрівців на етапі написання книги та збору матеріалів. На колосальну кількість джерел, використаних при підготовці видання, звернув увагу член-кореспондент НАН України, професор Віктор Даниленко.

Наприкінці презентації, голова НСКУ Олександр Реєнт, високо оцінивши вклад прикарпатських дослідників у розвиток краєзнавчого руху та збереження і популяризацію історико-культурної спадщини рідного краю, вручив відзнаки Спілки В.Гладію, В.Марчуку, М.Косилу, А.Корольку, І. Косило.


Переглядів: 154 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024