Субота, 21.12.2024, 18:24:58

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Травень » 30 » У Мислові шукають поховання німецьких солдатів
09:51:24
У Мислові шукають поховання німецьких солдатів

Працівники комунального підприємства обласної ради "Пам'ять" провели експедицію у село Мислів Калуського району, щоб обстежити галявину, де, ймовірно, поховані солдати армії Німеччини часів Другої світової війни.

За словами співробіників КП "Пам'ять", у Мислові є поховання солдатів німецької армії, які загинули в роки Другої світової війни, приблизно влітку 1944 року. Про це стверджують місцеві жителі, інформує "Бліц-Інфо".

Після розмови з мешканцями вдалось з'ясувати, що після війни біля сільської церкви поховали 91 червоноармійця. Про німців точних даних немає, однак в архіві є інформація, що загинуло близько 40 людей.

Мешканець села Василь Капечук живе поблизу галявини, де нібито поховали німців. За словами чоловіка, він знає лише про двох загиблих вояків. Одного поховали на галявині біля його хати, іншого — біля річки. Житель додав, що раніше сюди приїжджали львівські пошуковці. Проте їхні роботи завершились, так і не розпочавшись, каже чоловік:

"Колись тут був горб. Старші люди розповідали, що на галявині поховали німця. Поряд поховань ніяких не було. Зараз я не знаю чи зберігся той горб, бо все заросло терном, туди важко зайти".

Після того, як житель показав місце поховання німецького вояка, історики взялись розчищувати зарослі. Розкопавши 40-50 сантиметрів у глибину, з'явилась вода. Тож, роботи прийшлось відкласти. До того ж, заваджали хащі. Тож працівники "Пам'яті" обгородили місце розкопки та поїхали просити про допомогу до Ріп'янської сільської ради.

Сільський голова Микола Іваськів пообіцяв розчистити територію:

"Мені старші люди розповідали, що на цьому місці жителі села поховали чотирьох німців. Колись на могилах стояли хрести, потім вони погнили. Треба віднайти поховання. Завтра я поїду туди, попрошу людей розчистити галявину та повідомлю вас".

Історики наголошують, що згодом знову приїдуть у Мислів, щоб віднайти забуті поховання.

Директор КП "Пам'ять" Василь Тимків зауважив, що такі поїздки теж є корисними. Адже з часом можуть з'явитись люди, які відгукнуться та направлять пошуковців на невідомі їм поховання:

"80-90% часу забирають саме пошукові роботи. Одні з них результативні, інші — ні. Навіть негативний результат - також результат. Часто погода вносить свої корективи, але пошуковими роботами можна займатись і в такий час: збирати інформацію, визначати місця поховань тощо. Інколи буває, що підтоплення та підмив ґрунту допомагають нам. До прикладу, на Верховинщині ми віднайшли поховання часів Першої світової. Все через те, що гірська течія підмила похилий берег".


Переглядів: 352 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024