Четвер, 05.12.2024, 00:32:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 15 » Відбулася Всеукраїнська наукова конференція 110 річчя легіону Українських Січових Стрільців
16:44:59
Відбулася Всеукраїнська наукова конференція 110 річчя легіону Українських Січових Стрільців

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю, присвячена 110-річчю створення Легіону Українських січових стрільців.

Співорганізатором конференції виступили Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська обласна військова адміністрація, Інститут історії України НАН України та Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

У заході взяли участь науковці, викладачі, музейні працівники, аспіранти та студенти з різних установ, зокрема Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Інституту історії України НАН України, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, Університету імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, Львівського національного університету імені Івана Франка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та інших закладів. Загалом участь у конференції взяли 60 осіб.

Вітальне слово виголосив в.о. ректора Прикарпатського національного університету член НСКУ Ігор Цепенда. Він наголосив на значенні сили духу для успіху військових дій, зазначивши: «Січові стрільці навчили нас багато чому. Можна мати велику армію, але без сили духу вона нічого не варта. Події сучасної війни це також доводять. Якщо воїн не розуміє, за що і за кого воює, він не буде цього робити. Героїчні подвиги наших військових сьогодні є яскравим свідченням того, що за ці роки ми змогли сформувати націю, яка чітко усвідомлює, що для неї означає держава та яку ціну вона готова заплатити за незалежність. Досвід січових стрільців нагадує нам про необхідність формування нових підходів до Збройних Сил України та громадянського суспільства. Ми маємо розвивати оборонну націю, де кожен громадянин, незалежно від віку, здатний стати корисним для своєї країни. І це не лише зброя в руках — ми повинні знати свою історію, щоб ніхто не зміг нав’язати нам своїх псевдоісторичних схем».

Зі вступними промовами також виступили декан факультету туризму Володимир Великочий, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Ігор Гурак, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, представник Державного архіву Івано-Франківської області Тарас Галян та заступник голови Старобогородчанської громади Петро Кульба.

Конференція включала пленарне засідання та роботу у двох секціях: «Військово-політичні та біографічні аспекти історії Українського січового стрілецтва» і «Мистецькі виміри історії Легіону УСС, культура повсякдення та пам’яті про Українських січових стрільців».

Основні завдання конференції полягали у розширенні джерельно-історіографічної бази вивчення історії Легіону Українських січових стрільців, висвітленні передумов його формування, розкритті організаційних та ідейних засад створення, а також у дослідженні бойового шляху УСС у 1914–1918 рр.

Учасники також обговорювали мобілізацію УСС у контексті Української революції, їхній внесок у Листопадовий чин 1918 р. і участь у польсько-українській війні 1918–1919 рр., а також культурно-просвітницьку діяльність січових стрільців.

Під час конференції було презентовано виставки історико-краєзнавчих праць професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету з фондів Наукової бібліотеки університету та документальних матеріалів з історії Легіону УСС із фондів Державного архіву Івано-Франківської області.


Переглядів: 14 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024