22 квітня 2015 р. в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулося засідання вченої ради, на якому розглядалися такі питання:
1. Звіт про роботу археологічного відділу за 2014 р.
Доповідач Т. Ткачук
2. Про виконання плану наукової роботи за І квартал 2015 р. науковцями Національного заповідника «Давній Галич».
Доповідач С. Побуцький
3. Звіт про наукову роботу за 2014 р. завідувача Музею караїмської історії та культури С. Кукули.
Доповідач С. Кукула
4. Про затвердження до друку збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Авраамічні релігії: проблеми свободи совісті та віросповідання в контексті міжрелігійних чинників у сфері суспільного буття в Україні та світі».
Доповідач В. Дідух
5. Про внесення об’єктів культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Доповідач Р. Мацалак.
6. Різне.
Відкриваючи перше в цьому році засідання вченої ради та доповідаючи про виконання плану наукової роботи за І квартал 2015 р., заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук С. Побуцький наголосив, що науковці установи працювали за планом, розробленим генеральною дирекцією НЗДГ та затвердженим Міністерством культури України. Наукові співробітники виконали визначений обсяг робіт, підготували і здали звіти, до яких загалом немає зауважень.
Детальніше про роботу археологічного відділу за 2014 р. розповів завідувач відділу, кандидат історичних наук Т. Ткачук. Свою розповідь він проілюстрував відеорядом та картами-схемами. Наукові співробітники відділу проводили польові роботи, зокрема археологічні розкопки курганів на території Національного заповідника «Давній Галич», брали участь у наукових конференціях, у т. ч. за рубежем (Т. Ткачук), підготували кілька наукових статей, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних збірниках.
Про підготовку до друку збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Авраамічні релігії: проблеми свободи совісті та віросповідання в контексті міжрелігійних чинників у сфері суспільного буття в Україні та світі», яка відбудеться в Національному заповіднику «Давній Галич» 4-5 червня 2015 р., доповів заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з питань культурної спадщини В. Дідух. Завідувач інформаційно-видавничого відділу Л. Бойко повідомила, що працівники відділу опрацювали і підготували до друку наукове видання обсягом 420 сторінок. До збірника увійшли доповіді наукових співробітників Національного заповідника «Давній Галич», а також науковців з Києва, Івано-Франківська, Чернівців, Кам’янця-Подільського, Дніпропетровська, інших міст України, Німеччини, Італії.
Про свою роботу над темою «Епістолярна спадщина Зараха Зараховича у фондовій збірці Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» розповіла С. Кукула. Вона зауважила, що є труднощі з перекладом та прочитанням листів караїмського діяча, уродженця Галича. Член вченої ради, доктор медичних наук, викладач Івано-Франківського національного медичного університету Є. Незнакомцева порадила звернутися по допомогу до караїмських та єврейських товариств Луцька та інших міст. Єлизавета Петрівна Незнакомцева також подякувала колективу Національного заповідника «Давній Галич», зокрема генеральному директору Національного заповідника «Давній Галич» В. Костишину, завідувачу археологічного відділу, кандидату історичних наук Т. Ткачуку за плідну співпрацю, і висловила сподівання на подальші спільні дослідження, зокрема щодо визначення особливостей археологічних знахідок.
Любов Бойко |