У Калуші відкрили етнографічну виставку. Віднині в арт-галереї міста можна оглянути цікаву експозицію вишиванок та речей домашнього вжитку. Діятиме виставка впродовж місяця.
Жіночі вишиті сорочки, запаски і кептарі становлять основу експозиції. Доповнюють її різноманітні рушники. Деякі з них не є дуже давніми, але цікаві, насамперед, орнаментами. Бойківські рослинні орнаменти представлені особливо яскраво, інформують "Вікна".
На виставці представлений сільськогосподарський реманент, посуд та навіть меблі, що були у вжитку ще до середини ХХ століття. Більшість експонатів — із фонду краєзнавчого музею Калущини. Ще кілька рушників та вишиванок належать до фонду музею ВПУ №7. З кожним роком таких речей стає все менше, тому співробітники музею закликають калушан допомогти з поповненням експозиції.
Директор музейно-виставкового центру Артур Єфремов зазначив:
"Нам пощастило отримати кілька предметів, які є на цій виставці, саме завдяки Великодню. Адже традиційно у нас наводять лад у помешканнях перед цим святом та викидають старі речі. Буквально вчора нам віддали вишиті хрестиком картини. Це — 20-те століття. Вишиті вони на чорному фоні. І ми їх теж зможемо додати до виставки"
Артур Єфремов додав також, що востаннє схожа виставка проводилася у Калуші ще у 2013 році.
Старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів кожну річ, яка представлена на виставці, називає етнографічною пам'яткою краю. Він акцентує, що більшість представлених речей уже знайти не так легко. Відтак, сподівається, що у музеї буде створено відділ етнографії, де можна буде представити всі ці експонати більш широко. |