Середа, 27.11.2024, 00:30:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2012 » Квітень » 8 » Виставки у Музеї мистецтв Прикарпаття
23:42:00
Виставки у Музеї мистецтв Прикарпаття
Понад 30 робіт художника Богдана Готя, які знаходяться в колекції Катедрального Собору УГКЦ , вперше презентували в Музеї мистецтв Прикарпаття. Назва виставки – «Яке життя, таке мистецтво». 
«Мені вдалося зібрати близько 70 робіт Богдана Готя. Сьогодні вперше експонують понад 30 його картин. Творчість Готя мені надзвичайно подобається, бо в його малярстві - містика, енергетика, українська тематика і сум, який притаманний був патріотам у 60-х», - говорить адміністратор парафії Катедрального Собору Святого Воскресіння УГКЦ в Івано-Франківську отець Юрій. 
Колекцію робіт Богдана Готя він збирає вже понад 4 роки. Окремі твори доводилось купувати, інші – приносять люди. 
«Художник був однодумцем і соратником Опанаса Заливахи. Експерти часто плутають їх, бо творчість художників-шестидесятників ще мало досліджена», - стверджує о. Юрій. Він зізнається, що найближчими для нього є картини «Мати чекає» та «Кобзар серед людей». Каже, що таке малярство заслуговує найвищої похвали за емоційну передачу страждання і туги. 
Відомо, що сам Богдан Готь за життя не зміг організувати жодної своєї персональної виставки. Після закінчення Львівського державного інституту декоративного та прикладного мистецтва Готь жив та працював в Івано-Франківську. У 2005 році через сердечну недугу художника не стало. Нині його товариші пригадують, що це був скромний та невибагливий чоловік. Багато працював у реставрації, малярстві та дизайні. Запам’ятався, як романтик та щирий патріот, який понад усе любив малювати Україну.

В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття Олексій Колобов презентував свою персональну фотовиставку «Українське село». 
«Мені подобається село, хоча я народився в невеличкому місті, якому належать найкращі спогади дитинства. Коли я фотографував, то мріяв і уявляв, яким було українське село у 19 столітті. Дівчата на моїх фотосвітлинах вбрані в український одяг минулого часу», - говорить Олексій Колобов. 
У своїх роботах художник не намагається передати проблематику села. Автор зізнається, що називає експозицію романтичною, а чорно-білі світлини допомогли йому краще передати красу та глибину визначеної теми. 
«Фарби, колір полегшують фотографу у вирішенні теми, а переживання і емоції цікавіше знаходити у чорно-білому форматі»,- стверджує Колобов. 
Його роботи – це 9 зйомок у музеї під відкритим небом у Пирогово. Пейзажі та портрети, говорить митець, це неповторна мить і найвища ступінь мистецтва. З них він складає своє бачення України, яке планує показати в різних містах та державах. 
Раніше персональні фотовиставки киянина Олексія Колобова відбувались в Росії та Болгарії на запрошення фахівців. «Українське село» - це перша фотоекспозиція Колобова в Україні.

Переглядів: 553 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024