Середа, 04.12.2024, 23:26:31

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 18 » Вітаємо Ігоря Євгеновича Цепенду із ювілеєм!
16:45:45
Вітаємо Ігоря Євгеновича Цепенду із ювілеєм!

Цепенда Ігор Євгенович народився 18 жовтня 1964 року в м. Івано-Франківську. 
У 1986 році з відзнакою закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника. Того ж року розпочав трудову діяльність на посаді вихователя Івано-Франківської школи-інтернату №1. 

Впродовж 1986-1988 рр. проходив строкову військову службу в Збройних силах. Після закінчення служби в 1988 році продовжив працювати за фахом на посаді вчителя історії ЗОШ №21 м. Івано-Франківська. 
З 1988 по 1990 роки працював  старшим лаборантом кафедри історії СРСР та УРСР Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника.

Впродовж 1990 – 1993 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі політичної історії Київського державного педінституту імені М.Горького та на кафедрі історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на тему «Українська національна освіта в Західній Україні. 1919-1939 рр. (політичний аспект)» (спеціальність 07.00.01 – історія політичних партій та громадських рухів).
Починаючи з 1993 і до 1996 року працював у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на посадах асистента, доцента кафедри історії України, заступника декана юридичного факультету. 

У 1996 році перейшов  на дипломатичну роботу, працюючи спочатку другим, а згодом першим секретарем Посольства України в Республіці Польща. 
Після завершення дипломатичного відрядження у 1999 році за направленням Міністерства закордонних справ України перебував у докторантурі Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. У період навчання в докторантурі учасник Міжнародних наукових семінарів «Україна-Польща: важкі питання» (1999-2002 рр.).

У 2002 році був відкликаний з докторантури МЗС України у зв’язку з направленням у довгострокове дипломатичне відрядження в Республіку Польща, в якій працював до 2006 року на посадах першого секретаря, радника з політичних питань, Тимчасового повіреного в справах України в Республіці Польща. Брав участь у переговорному процесі щодо вшанування місць українсько-польської пам’яті та підготовці декларації «Про примирення» з нагоди вшанування 60-річчя Волинської трагедії.

З вересня 2006 року – проректор з міжнародного співробітництва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор кафедри міжнародних відносин.

У 2009 році захистив дисертацію в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук на тему «Українсько-польські етнополітичні відносини 40-50-х років ХХ століття» (спеціальність – 23.00.05 – етнопoлітологія та етнодержавознавство).

З квітня 2011 року – присвоєно вчене звання професора кафедри міжнародних відносин.

З лютого 2012 року – виконуючий обов’язки ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
20 квітня 2012 року конференцією трудового колективу обраний, у першому турі з результатом 52,8%, ректором Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

7 травня 2019 року за результатами таємного голосування  (85,58%) на виборах був вдруге обраний на посаду ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 
З 5 липня 2024 року – виконуючий обов’язки ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника згідно з  Наказом МОН N171-к-24 від 28.06.24. 

Автор понад 70 наукових публікацій з історії українсько-польських відносин ХХ століття та сучасних двосторонніх взаємин України і Польщі.


Переглядів: 29 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024