30 жовтня 2012 р. під головуванням заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Романа Іваницького відбулося засідання комісії з призначення щорічної премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства. Дана премія присуджується щорічно окремим краєзнавцям, колективам краєзнавців або краєзнавчим організаціям і установам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини рідного краю Прикарпаття, особливий вклад у розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень. У роботі комісії прийняли участь її члени Арсенич Петро (член НСКУ), Гаврилів Богдан (член НСКУ), Косило Михайло (голова правління ІФОО НСКУ), Федорак Володимир - начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Давидюк Андрій - начальник відділу охорони культурної спадщини і музейної справи облдержадміністрації, Штиркало Ярослав - директор Івано-Франківського краєзнавчого музею, Брицька Галина - головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини і музейної справи управління культури, секретар комісії. Порядок денний передбачав розгляд питання щодо відбору претендентів на призначення щорічної премії в галузі краєзнавства ім. Володимира Полєка. Кандидатами на здобуття цьогорічної премії були: авторський колектив книги «Покуття» під керівництвом Марчука Василя, Береговський Олександр, Великочій Володимир, Коваль Ігор, Морозюк Володимир (подано в алфавітному порядку). В обговоренні кандидатур домінантів та їхніх здобутків прийняли участь Р.Іваницький, В.Федорак, Г.Брицька, П.Арсенич, Б.Гаврилів, Я.Штиркало, М.Косило. За підсумками обговорення питання щодо призначення щорічної обласної премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства та за підсумками голосування лауреатами краєзнавчої премії імені Володимира Полєка в 2012 році стали: авторський колектив книги «Покуття» під керівництвом Марчука Василя (народився 10.02.1961, завідувач кафедри політології Інституту історії та політології, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника; доктор історичних наук, професор; академік), Великочій Володимир (народився 01.03.1968, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника; доктор історичних наук, професор) та Коваль Ігор (народився 28.08.1960, доцент кафедри релігієзнавства, кандидат історичних наук, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника). ![](/News/2012/Laureaty_2012.jpg)
Впродовж найближчого часу буде підготовано проект відповідного розпорядження про призначення премії в галузі краєзнавства ім. Володимира Полєка в 2012 р. та подано на підпис керівників облдержадміністрації та обласної ради. Вручення лауреатам Дипломів і Почесних знаків премії в галузі краєзнавства ім. Володимира Полєка відбудеться в грудні 2012 року на урочистому пленумі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Чемеринський Андрій. Член НСКУ, магістр історії |