У четвер, 19 листопада, в приміщенні музею мистецтв Прикарпаття відбулося урочисте вручення премії у галузі краєзнавства імені Володимира Полєка – відомого громадського діяча, науковця та літературознавця. Відзнака присуджується за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини та дослідникам Івано-Франківщини, які займаються науковим і всебічним вивченням нашого краю.
«У нашій області склалася традиція відзначення кращих дослідників краю. Премія імені Володимира Полєка - імпульс розвитку краєзнавчого руху на Прикарпатті. Цей конкурс стимулюватиме дослідників у галузі історії, краєзнавства, етнографії, музейної справи до нових творчих пошуків, популяризуватиме вивчення історії Прикарпаття, здобуття нових вершин у цих наукових галузях», - зауважив заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей.
![](/News/2020/polek1.jpg)
Цьогоріч лауреатами стали поет, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки письменників України, голова Яремчанської міської організації Товариства української мови імені Тараса Шевченка Роман Киселюк, колектив Івано-Франківського краєзнавчого музею у складі Галини Беднарчик, Надії Реги, Володимира Смирнова та Ярослава Штиркала.
![](/News/2020/polek2.jpg)
Також у конкурсі переміг краєзнавець, журналіст, письменник-гуморист, фольклорист, видавець, член товариства «Просвіта», член Гуцульського товариства, голова редакційно-видавничих комітетів «Енциклопедія Коломийщини», краєзнавчої серії «Бібліотека Коломийщини», почесний краєзнавець України Микола Савчук.
Додамо, що за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток галузі краєзнавства грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради також були нагороджені відомі прикарпатські дослідники цієї галузі. |