Понеділок, 27.05.2024, 03:25:59

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 26 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1899 року
20:25:08
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1899 року

1899 У магістраті оголосили конкурс на спорудження двох шкіл у Княгинині. Збудували їх пізніше: у Княгинин-Селі – п’ятикласну школу імені Святого Юзефа (вулиця Шкільна), у Княгинин-Гірці — семикласну імені Святого Алоїза (тепер СШ № 16 на Вовчинецькій).

1899 У травні почалося будівництво двох великих триповерхових кам’яниць. Одну будував Міщанський банк (Незалежності,15), другу – українська бурса імені Святого Миколая (будинок не зберігся, зараз там готель «Станіславів», Чорновола, 7). Здали їх у 1900 році.

1899 25 травня рада міста створила нові вулиці: Баторія (Короля Данила), Монюшка (Озаркевича), Словацького (Тарнавського), Коперника. Вулиці, що вже існували, отримали імена недавно померлих діячів. Жидівська стала вулицею Барона Гірша (площа Ринок), а Хвиляста – Крашевського (Вагилевича).

1899 1 вересня з ініціативи Товариства Пань Руських (українських) на вулиці Казимирівській, 33 відкрили український інститут для дівчат (будинок не зберігся, тепер тут школа № 23). Спочатку тут навчалися 16 учениць. У березні 1900 року до Станиславова прибули сестри василіянки, які перейняли управу інституту. 1 травня 1901 року інститут перенесли на Заболотівську Нижчу (Василіянок, 17) до будинку фундації інженера залізниці Олександра Осостовича. Він у пам’ять про своїх померлих жінку Корнелію та 18-річну доньку Марію подарував цей двоповерховий будинок греко-католицькій капітулі з проханням створити жіночий навчальний заклад. Учениці Інституту Марії відвідували звичайні школи, а в інституті навчались домоводству, музиці, танцям.

1899 Уперше вийшов друком комплект поштівок з видами Станиславова – 34 сюжети.

1899 У серпні місто покинув єпископ Юліан Сас-Куїловський, номінований на митрополита у Львові. На його місце прибув єпископ граф Андрей Шептицький, який оселився в єпископській резиденції (тепер Шевченка, 16). Він за власні кошти придбав у чиновника Лісковацького ділянку навпроти резиденції (тепер Шевченка,11) для будівництва греко-католицької духовної семінарії. Інтронізація новопризначеного єпископа Андрея Шептицького відбулася 20 вересня.

1899 У серпні Іван Франко побував у братів Заклинських на вулиці Галицькій (будинок на зберігся , нині там школа №13). За сприяння Романа Заклинського він відшукав документи з історії Галичини 1846-1848 років та етнографічні описи Гуцульщини.

Роман Діда


Переглядів: 389 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024