9 квітня 2012 р. в актовому залі Галицької ЗОШ №1 І – ІІІ ступенів відбувся святковий захід під назвою «Усе робити треба нам на совість, за заповідями жити на землі».
Його проведення стало можливим завдяки домовленості про співпрацю між Національним заповідником «Давній Галич» та Галицькою ЗОШ №1. Ініціатором свята виступила заступник директора з виховної роботи Галицької ЗОШ №1 Ірина Кердяк, вона була одночасно його організатором та режисером. Учасниками-акторами дійства стали учні 4, 7, 9 та 11 класів, а глядачами постановки - представники Генеральної дирекції Національного заповідника «Давній Галич», його наукові працівники, члени педагогічного колективу навчального закладу.
Дійство проведено під час тижня, який передує великому святу Воскресіння Христового і його основною метою було пригадати присутнім про основні моральні засади особистого та суспільного життя, які базуються на 10 Заповідях Божих. Глядачі мали добру нагоду спостерігати ілюстрації потреби щоденного виконання основ моралі; для кожної заповіді було підібрано відповідну життєву історію. Все проходило у динамічній формі і базувалося на реаліях сучасного життя – тому було цікаво глядачам різних поколінь. Кожен мав можливість подумати над своїм життям, поставити собі питання щодо виконання засад християнської моралі в щоденній практиці.
Заступник генерального директора з питань розвитку та охорони пам’яток Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Дідух висловив подяку учням - акторам: «Шановні учасники цього святкового дійства! Від імені усіх співробітників Національного заповідника «Давній Галич» щиро дякую Вам за те, що подарували нам це свято. Дякуємо за те, що в час Великого посту Ви звернули наші думки до Вічного, до того без чого людина не може прожити на світі…». Також, ним для бібліотеки навчального закладу було подаровано ряд науково-популярних праць виданих Заповідником.
Співпраця між Національним заповідником «Давній Галич» та Галицькою ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів є дуже важливим моментом в плані популяризації минулого краю, мотивації учнів щодо вивчення історії та участі в дослідженнях. В рамках співпраці наукові працівники Заповідника проводять лекції та екскурсії для учнів; натомість учні школи беруть активну участь у відкритті виставок, зустрічах з видатними особами у Картинній галереї Національного заповідника. Для учнів старших класів співпраця може бути корисною і для визначення свого майбутнього у житті, адже існуюча методична і практична база Заповідника дає змогу отримати практичні знання з краєзнавства, етнографії, мистецтва Прикарпаття.
Чемеринський Андрій. Член НСКУ, магістр історії