У 2017 р. Національна спілка краєзнавців України відзначає 90-річчя з часу заснування журналу «Краєзнавство».
8 січня 1927 р. Українським комітетом краєзнавства було прийнято ухвалу про друк журналу «Краєзнавство», який виходив у Харкові до 1930 року. З 1927 по 1930 рр. у світ вийшло 28 номерів журналу.
У 1990 р. була створена Всеукраїнська спілка краєзнавців (з жовтня 2008 р. Національна спілка краєзнавців України), як правонаступниця Українського комітету краєзнавства, а 1993 р. Спілкою відроджений часопис «Краєзнавство».
Головні редактори журналу «Краєзнавство»:
Криворотченко Михайло Григорович (1927-1930), український громадський діяч, журналіст, педагог, музеєзнавець, вчений секретар Українського комітету краєзнавства;
Тронько Петро Тимофійович (1993-2011), доктор історичних наук, професор, академік НАНУ, голова правління Національної спілки краєзнавців України (1990-2011), Герой України.
Реєнт Олександр Петрович (з 2012), доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, голова правління Національної спілки краєзнавців України (з 2012).
У журналі публікуються статті, присвячені історії краєзнавчого руху в Україні, галузям краєзнавства, збереженню, використанню, популяризації пам’яток історії та культури, теорії та практиці українського музейництва, пам’яткознавства та туристичної справи, питанням історичної регіоналістики, мікроісторії та історії повсякденності, видатним постатям, висвітлюються сучасні краєзнавчі події.
Постановою президії ВАК України № 05/2 від 27.05.2009 р. журнал внесено до переліку наукових фахових видань, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата історичних наук за спеціальностями “Історичні науки” (Бюлетень ВАК України. —2009. — № 8).
Журнал має постійні рубрики: «Літопис українського краєзнавства», «Історія міст і сіл України: історико-теоретичні проблеми вивчення», «Краєзнавство в особах», «Музейництво в Україні: історія та проблеми сучасного розвитку», «Вітчизняне пам’яткознавство: традиції, досвід, перспективи», «Історія України у світлі регіональних досліджень», «Церковно-історичне краєзнавство: витоки та сучасний дискурс», «Національна спілка краєзнавців України: панорама сучасного життя» та інші. |