Неділя, 13.07.2025, 19:18:23

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2024  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2024 » Жовтень » 25 » Звеличник сакральної Гуцульщини. В Івано-Франківську священник УГКЦ Орест Смицнюк представив краєзнавчу книжку про церкви Косівщини
08:27:20
Звеличник сакральної Гуцульщини. В Івано-Франківську священник УГКЦ Орест Смицнюк представив краєзнавчу книжку про церкви Косівщини

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка презентували краєзнавче дослідження священника храму Святого Миколая Мирликійського Чудотворця УГКЦ села Ямниці о. Ореста СМИЦНЮКА «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини. Т. 2. Косівщина». Після виходу у світ 2018 року видання «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини.Т.1. Яремчанщина» краєзнавчі студії про Косівщину стали вже другою книжкою о. Ореста Смицнюка, присвяченою сакральній спадщині Гуцульщини. А загалом минуло же 13 років відтоді, як такий задум автора з благословив світлої пам’яті єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ Микола Сімкайло…

Отець Орест Смицнюк не вважає себе професійним мистецтвознавцем і наголошує, що всі сакральні скарби гуцульської архітектури пізнавав і студіював самотужки і завдяки спілкуванню з фахівцями у галузі сакральної архітектури.

Отець Орест Смицнюк у часі презентації книжки в обласній книгозбірні.

– Отже, сакральну архітектуру Гуцульщини тепер представлено вже двома моїми книгами – про Яремчанщину, де описано 25 церков, і про Косівщину, в якій я подав краєзнавчу інформацію про 36 храмів Косівського і Березівського деканатів – 22 греко-католицьких і 14 православних Київського патріархату, – розповів о. Орест в ексклюзивному коментарі для нашого часопису. – Видання поважне – чотириста сторінок, рецензоване знаними науковцями. Перелік церков можна вважати вибірковим, адже ми вибирали найкращі. Систему опису кожної церкви я означав самотужки, але опираючись на дослідження відомих авторів. У книжці я описую церкви і всі споруди, які до них належать, – каплиці, дзвіниці, хресні дороги і навіть інколи церковні огорожі, якщо вони представляють собою мистецьку цінність. Подаю також короткі відомості про історії храмів і священників, які там служили чи служать. Суть роботи в тому, що я описую церкви дуже детально – від фундаментів до надбанних хрестів. Описи починаю із екстер’єрних – зовнішніх елементів і специфіки архітектури, а відтак подаю інформацію і про особливості інтер’єрів – внутрішніх виглядів церков. У книзі описані церковні іконостаси, престоли, бічні нави, ікони, розписи, хори і т. д. Для фотозйомок я часто запрошував професійних фотографів, ми з ними їздили по церквах, а потім відбирали найкращі. Є навіть світлини тих церков, яких уже нема. Така робота дуже важлива, адже, образно кажучи, у храмі людина перебуває все життя – від колиски, коли її охрещують, і до могили, коли відспівують в останню дорогу…

Вичерпніше про дослідницьку творчість о. Ореста Смицнюка читайте в інтерв’ю зі священником і краєзнавцем на сторінках нашого часопису 31 жовтня в рамках журналістського проєкту «Літературна світлиця».

Такий вигляд має другий том «Перлин сакральної архітектури Гуцульщини…».

Ігор Лазоришин


Переглядів: 48 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025