Середа, 2020-11-25, 1:53 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 211 212 213 214 215 216 »
Дерев’яний тризуб, який належав колись Степанові Бандері, перстень-печатка Владики Петра Колісника, якою він користувався як керівник Спілки Визволення України, передав настоятель української автокефальної церкви святої Покрови з Чикаго о. Іван Боярчук голові обласної державної адміністрації Михайлові Вишиванюку.
Унікальну спадщину реліквій, старожитностей, в якій чимало іменних подарунків від провідника ОУН, він свого часу отримав від Владики Петра.
Дещо раніше передав годинник Бандери, який, за словами Михайла Вишиванюка, і сьогодні справний, ходить. Голова ОДА особисто був знайомий з Владикою Петром, каже, що «це унікальна людина, письменник, поет, має видані цікаві праці», тому вирішено побудувати на околиці Івано-Франківська, в районі автобазару, невеличку церкву і музей Владики Петра Ко ... Читати далі »
Переглядів: 439 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-12

У с. Томашівцях Калуського району з ініціативи та завдяки фінансуванню ВО «Свобода» відкрили меморіальну дошку членові ОУН, художникові, докторові філософії, голові НТШ в Канаді Богданові Стебельському. Про це повідомив депутат обласної ради Василь Попович.
З цієї нагоди відбулося урочисте віче. Місцевий священик о. Михайло освятив меморіальну плиту. Заслужена вчителька України Оксана Тебешевська розповіла про зв’язок родини Стебельських із Калущиною, про батька іллю, який у 1906 році був переведений із Цвітови до Томашівців і працював тут директором місцевої школи до 1912 року, а також про своє листування з дружиною Богдана Стебельського — Аріядною, зустрічі з Лілею Стебельською, дочкою Богданового рідного брата,  легендарного командира УПА Степана «Хріна». Оксана Тебешевська подарувала школі портрет Богдана Стебельського.
Переглядів: 426 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-12

12 квітня 2011 р. управлінням культури Івано-Франківської облдержадміністрації проведено нараду з директорами музеїв – юридичних осіб області. Захід проведено на виконання листа Міністерства культури України від 23.03.2011 р. №47/7-6/47-11. Даний документ говорить про необхідність розробки плану першочергових заходів щодо розвитку та реформування музейної сфери. Ним доручається провести в області аналіз необхідності проведення капітальних, поточних ремонтів приміщень музеїв, оснащення їх сучасними пожежно-охоронними засобами, приведення стану інженерно-технічних систем до нормативних вимог. Також, доручено здійснити моніторинг збереженості пам»яток Музейного фонду України, умов їхнього зберігання, реставраційного забезпечення, виконання консерваційно-реставраційних заходів та надання методичної допомоги директорам і зберігачам фондів, художникам – реставраторам музеїв; визначити орієнтовний розмір додаткових видатків для вирішення існ ... Читати далі »
Переглядів: 346 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-12

12 квітня з гостями з Німеччини, представниками Німецької народної Спілки по догляду за військовими похованнями в Україні, зустрівся заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький, який є співголовою Івано-Франківської регіональної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій.
Як зазначалося, відповідно до плану роботи Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій, у другому кварталі поточного року Німецька народна спілка по догляду за військовими похованнями в західних областях України планує проводити роботи по розшуку і збору останків німецьких військовослужбовців на території Богородчанського району (с. Підгір'я), Надвірнянського ( селище Делятин, місто Надвірна), Тлумацького (села Гостів, Озеряни, Пужники, селище Кутище). 
Переглядів: 381 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-11

Задля увіковічення пам’яті про трагедію, яка сталася 70 років тому, обласна Спілка в’язнів жертв нацизму, головою котрої є колишній в’язень Р. Кубицький,  спорудила монументальний знак. Горельєф змонтовано на фасаді будинку, що розташований на перетині вулиць Шопена і Валової в Івано-Франківську (там у часи німецької окупації була німецька біржа праці і звідси людей примусово вивозили на роботи).
Створили меморіальну композицію знані на Прикарпатті митці: член Національної спілки художників України скульптор-монументаліст С. Грицей, член Спілки майстрів ковальського мистецтва України М. Зарицький та архітектор І. Шевчук. Долучилися до створення майстри з фірми «Гефест».
Обласна спілка в’язнів жертв нацизму й авторський колектив вдячні за підтримку і сприяння у споруджен ... Читати далі »
Переглядів: 473 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-11

Ще торік влада Рожнятівщини заявила про добрі наміри відсвяткувати на високому рівні дві знаменні дати — 200-річчя від дня народження видатного письменника та громадського діяча, одного із засновників «Руської трійці» Івана Вагилевича, який є вихідцем із села Ясеня, та 120-річчя початку трудової еміграції, котра, як засвідчують науково-історичні джерела, почалась 7 вересня 1891 р., коли уродженці Небилова Іван Пилипів та Василь ілиняк першими з українців  ступили на канадську землю. Ідею відзначити на високому рівні ці  дати підтримали і депутати районної ради і на другій сесії шостого демократичного скликання виділили з бюджету певні кошти для  різних потреб — реконструкції пам’ятників, проведення ремонтних робіт у музеях і придбання для цих установ нових меблів тощо. Власне підг ... Читати далі »

Переглядів: 471 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-11

Восени цього року відбудуться величні святкування з нагоди 400-ліття від часу заснування уславленого українського церковно-релігійного центру – Скиту Манявського. Якщо Києво-Печерська Лавра удостоїлася титулу «українського Афону», то Скит Манявський церковні історики назвали «новочасним Ватопедом». Його заснування пов’язане з іменем Йова /Івана/ Княгиницького, який походив з дрібношляхетського роду з Тисмениці. Маючи величезні перспективи у світському житті, він всеціло віддав себе служінню Господу. Для цього юнак пройшов через усі ступені чернечого життя в грецькому Афоні і сербському Ватопеді. Обравши для себе життя самітника, який повинен самозаглиблюватись в Божу науку, Йов Княгиницький вибрав для проживання напрочуд гарну місцину в дикому смерековому лісі на березі річки Батерс /згодом – Манявка/. У дерев’яній келії він проводив час у молитві, пості і мовчанні. Повне самовідречення і аскетизм монаха знайшли ... Читати далі »
Переглядів: 558 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-10

Кількарічна боротьба у підпіллі та розбудова мережі ОУН на рідних землях для мешканця Старого Угринова Олекси Перегіняка, як і для багатьох його побратимів, завершилася трагічно: смертельної рана відібрала у нього життя вже у 27 років. І, хоча місце його поховання ретельно замаскували, агенти МГБ уже за кілька днів розрили могилу. Лише переконавшись у смерті підпільника, його залишили у спокої. Березовий хрест на могилі "Кармелюка” простояв недовго. Відтак, через кількадесят років знайти місце його поховання стало непросто. Утім, наполеглива робота і пошуки таки дали результат.
 
Днями на "старому цвинтарі" у Старому Угринові вшанували пам’ять Олекси Перегіняка-"Кармелюка", могила якого донедавна вважалася невідомою. Повернути забуте ім’я взялися працівники Історико-меморіального музею С ... Читати далі »
Переглядів: 469 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-10

7 квітня в с Бринь відбулася година пам’яті, присвячена річниці загибелі командира 4-ої Воєнної округи «Говерла» Федора Королюса. На сільському кладовищі, де він похований, було відправлено панахиду о. Р.Іванівим. В заходах взяли участь голова Галицької районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Микола Яцків та його побратими, мешканці села Бринь, учні та вчителі місцевої школи.
Заходи щодо відзначення річниці змістовно підготували завідувач клубом О.Пашкевич, завідувач бібліотекою О.Мисі.Активну участь взяли члени осередку Реєстрового козацтва (учні 9-го кл.).
Жителі села зі сльозами на очах слухали розповідь про мужнього командира. Присутнім подарувала пісні керівник фольклорного ансамблю жінок К.Мисів, слова і музику яких написала сама.
Переглядів: 465 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-08

Комісія з присудження премії ім. Івана Франка розпочала свою роботу. 6 квітня відбувся І тур засідання (попередній відбір шляхом обговорення та відкритого голосування). Краєзнавець Іван Бондарєв, член НСКУ та ІКО "Моє місто" є кандидатом на здобуття премії в номінації "Журналістика"  – за цикл краєзнавчих статтей і постійну рубрика «Легенди старого Станиславова" в газеті "Репортер".
Шляхом обговорення та голосування до конкурсу на премію допущено І.Бондарєва. 
Наступне засідання комісії, (тобто ІІ тур – допущення робіт до конкурсу шляхом таємного голосування; публікація в засобах масової інформації із зазначенням авторів цих робіт, організація громадського обговорення конкурсних творів, аналіз матеріалів обговорення, надісланих зауважень та пропозицій) відбудеться 13 квітня 2011 ... Читати далі »
Переглядів: 457 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-07

5 квітня 2011 р. Верховна Рада України прийняла Постанову щодо вшанування В.Стефаника. Метою прийняття Постанови є забезпечення належних організаційно-правових умов для відзначення 140-річчя з дня народження Василя Стефаника на державному рівні. Прийняття даної Постанови дозволить належним чином вшанувати ювілей Василя Стефаника, сприятиме приверненню уваги до його постаті широких кіл української громадськості та письменництва.


ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Переглядів: 470 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-06

7 квітня об 11.30 год. навпроти Церкви Святої Покрови (вул.Княгинин, 29) біля Скорботної стіни буде відслужена панахида за молодими націоналістами-оунівцями, учасниками молодіжного націоналістичного підпілля, членами відділу пропаганди надрайонного проводу ОУН Василем Гросбергом, Ганною Соколовською і Ганною Сміжак які загинули від рук енкаведистів на цьому терені 6 квітня 1949 року.

* за інформацією Івано-Франківського МВК

Переглядів: 445 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-05

З нагоди Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць, Дня пам’яток історії та культури відділ літератури і мистецтв обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка представляє виставку-подорож „Визнані перлини світу”.
Кожна країна - це своя багата історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам'ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни. Світ несказанно багатий на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.
Зміст виставки розкривають розділи: „Образи часу" та „Монастирі і храми України".
Переглядів: 491 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-05

4 квітня 2011 року відбулась зустріч міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса з офіційною делегацією Ради Європи. У зустрічі з української сторони також взяли участь заступник міського голови з гуманітарних питань Михайло Верес та начальник відділу охорони культурної спадщини МВК Ігор Панчишин.
У складі офіційної делегації Ради Європи до Івано-Франківська прибули керівник проектів IV Директорату Ради Європи (дирекція культурної і природної спадщини) Мікаель де Тюз; керівник архітектурної майстерні "Cabinet d'Architecte Bernard Bouzou", експерт Ради Європи Бернар Боузо; фахівець з консервації пам’яток архітектури і ландшафту професор Університету Нортумбрія в Ньюкастлі (Великобританія), експерт Ради Європи Роберт Піккард; архітектор, фахівець з реставрації пам’яток архітектури, керівник архітектурної майстерні David Jonson architects, експ ... Читати далі »
Переглядів: 469 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-04

В серпні 1941 року в Чорному лісі (Рибне – Павелче) біля Станиславова, гітлерівцями було знищено понад 700 осіб польської інтелігенції міста та околиць. В цьому році минає 70 років цієї трагедії. У зв’язку з цим, 6 серпня 2011 р. планується провести урочисті заходи щодо вшанування пам’яті загиблих. Відзначення цієї трагічної річниці буде проведене з участю духовенства різних конфесій, представників державних органів влади України та Польщі, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, делегацій з Польщі міст – побратимів, громадських організацій, колишніх мешканців Станиславова, родичів загиблих та інших.

Польське Товариство Культури «Пшиязнь» з дня заснування (липень 1993 року) опікується могилами загиблих. Товариство виступило з ініціативою оновлення встановленого в 1990 р ... Читати далі »

Переглядів: 489 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-04

Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття, який є структурним підрозділом Національного заповідника «Давній Галич» в цьому році відзначатиме 30 – річчя з часу створення. До цієї поважної дати в серії видань «Галицькі святині» видано путівник присвячений музею. Авторами путівника є заступник генерального директора Заповідника Володимир Дідух (автор проекту, фотосвітлини) та директор музею Леся Михальчук (текст). Путівник багато і цікаво ілюстрований, у ньому відображено всі об'єкти, що знаходяться на терені музею. Не менш важливою є частина путівника, яка подає зміст видання у перекладі англійською мовою і зорієнтована на мандрівників з інших держав, що особливо актуально для наступного року – коли відбуватиметься турнір «Євро – 2012».

Поява путів ... Читати далі »

Переглядів: 545 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-02

Ініціативна група краєзнавців ІКО «Наше місто» вважає, що постать видатного скульптора Г.Крука заслуговує пошанування на державному рівні. Оскільки цей ювілей до загальноукраїнських дат, на жаль, не увійшов, вони просять відзначення провести на обласному рівні, для чого необхідно створити організаційний комітет. З цього приводу краєзнавці звернулися до голови облдержадміністрації М.Вишиванюка. Головою оргкомітету пропонується призначити заступника з гуманітарних питань голови ОДА п. Романа Іваницького. Свої пропозиції щодо складу майбутнього оргкомітету і його заходів передано п. Р. Іваницькому.
Найважливішими заходами вважаються: проведення виставки творів Г. Крука; повернення або придбання його творів для художнього музею; проведення наукової конференції; видання книг про Г. Крука; встановлення пам'ятника в с. Братишів, встановлення меморіально ... Читати далі »
Переглядів: 447 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-04-01

"Шануймо минуле заради майбутнього” — під таким гаслом сьогодні в Музеї історії міста Коломиї в рамках культурологічного проекту «Коломия у світі мистецтва» відбудеться презентація шостого випуску листівок під назвою "Роман Кочержук. Графіка" та відкриється виставка "Коломия у графіці Романа Кочержука (з колекції адвоката Михайла Петріва)", які присвячені 770-річчю першої писемної згадки про Коломию.

Видавцями комплекту листівок графіки з видами будівель міста є засновник проекту, директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Валерій Ковтун та адвокат Михайло Петрів.

Роман Кочержук — талановитий коломийський графік вперше представить мешканцям та гостям міста свої х ... Читати далі »

Переглядів: 479 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-31

Завідувач кафедри всесвітньої історії інституту історії і політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника професор, доктор історичних наук Олег Жерноклєєв — відома постать у наукових історичних колах. І хоч особисто він вважає, що живе звичайним християнським життям, але доволі незвичним для багатьох є його належність до третього Чину чернечого Згромадження Воплоченого Слова. Пропонуємо увазі наших читачів його розповідь про чернецтво та власний духовний шлях.

- Сьогодні ви завідуєте науковою кафедрою університету. До речі, ви вважаєте себе належним до школи Карпенка?

— Немає найменшого сумніву. Я захищав кандидатську п ... Читати далі »

Переглядів: 788 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-31

«Не старіють душею ветерани...» — любив наспівувати Теофіл ілліч. Душею, можливо, й так, але ось тіло все-таки старіє. Та коли надійшла звістка, що Теофіла Виноградника не стало, у це спершу важко було повірити. Бо, здавалося, у грудях цього чоловіка, поряд із великим, сповненим любові до людей серцем, працює ще й вічний двигун. Його енергії можна було позаздрити. 

То зустрічаєш його в коридорах редакції газети «Галичина», куди він заніс чергову розвідку про життя і творчість свого великого земляка Василя Стефаника. (Теофіл Ілліч також народився в селі Русові Снятинського району, і, як виявилося, саме його прадід, священик Омелян Петровський, був першим вчителем майбутнього письменника. Саме він навчив Василя Стефаника читати й писати). То вже бачиш Теофіла Виноградника на якихось м ... Читати далі »

Переглядів: 547 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-31

На жаль, за буденними справами та економічними негараздами питання історії краєзнавства опинилися на задньому плані, ними тепер мало хто займається. Мабуть, ще не всі розуміють, яке неоціненне значення має історія рідного краю для сьогодення саме в наш час, у надзвичайно складний період становлення і будівництва самостійної Української держави.

Історія дала нам шанс – звільнившись від заангажованості індивідуальними змаганнями й справами, творити своє спільне майбутнє. А воно починається сьогодні.

В івано-франківському видавництві «Симфонія форте»побачила світ друга книга Василя Романюка «Богові і Україні». З її сторінок, щедро ілюстрованих світлинами та ксерокопіями документів, зримо постають минувшина і сьогодення Українс ... Читати далі »

Переглядів: 524 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-31

Саме під такою назвою побачила світ книга, яка присвячена Гуцульському театру у Красноїллі. Авторами та упорядниками науково-методичного видання є Володимир та Роман Сінітовичі. У виданні чудової праці допомогли управління культури облдержадміністрації, навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття, відділ культури і мистецтв Верховинської райдержадміністрації.

Праця присвячена Гуцульському театру, який у 1910 р. заснував Гнат Хоткевич. Вже в першому році свого існування театр поставив виставу «Верховинці» (за п’єсою Й.Коженьовського). Театр поніс вість про гуцулів у світ, та його діяльності перешкодила Перша світова війна. Але через два десятиліття уже дорослі діти перших аматорів – акторів вдруге відродили театр, але проіснував він тільки до початку ІІ світової війни. І тільки у 1988 р. розпочалося третє від ... Читати далі »

Переглядів: 412 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-31

Під егідою обласної організації НСКУ та обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді 29 березня 2011р. в м. Івано-Франківську відбувся круглий стіл керівників та голів рад музеїв при навчальних закладах області  на тему: «Роль музею у формуванні громадянської позиції молодої людини».

В  роботі взяли участь представники головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління культури обласної державної адміністрації, Державного архіву області, обласних громадських  організацій та фундації «П’ястун» молоді Польщі  Кшиштоф Павлак.

Учасники круглого столу  обговорили  актуальні питання о ... Читати далі »

Переглядів: 744 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-30

28 березня у селі Вікняни Тлумацького району відбувся ряд заходів з відзначення 130-річчя від дня народження народної вчительки і дитячої поетеси Марійки Підгірянки.

Розпочалися урочистості з поминального богослужіння у храмі Пресвятої Богородиці УАПЦ с. Вікняни. На базі Вікнянського НВК педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл району ознайомилися з  презентацією місцевого загальноосвітнього закладу та побували на екскурсії у залі Марійки Підгірянки.

Далі, урочистою ходою до будинку, де проживала Марійка Підгірянка, гості та громада села попрямували до місця відкриття меморіальної дошки народній вчительці, яка жила і творила тут у 1945-1957 рр.

... Читати далі »

Переглядів: 667 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-30

29.03.2011 р. в ЗОШ №1 відбулось засідання клубу цікавих зустрічей на тему «Видані українки». Лекцію провів історик Пахомов Олег. На лекції велася розмова про видатних жінок України, які творили історію нашої держави.
Як говорять в народі: «жінка в хаті тримає три кути і четвертий – допомагає чоловікові тримати». Та що там говорити, на своїх плечах українські жінки тримають державу. Поміж численних жінок-України з-давна відомі творчі державні діячі, навіть воєноначальниці. Саме про таких жінок Олег Пахомов розповів слухачам лекції.
Учні пізнали життєвий шлях княгині Софії Ружинської, дочки Ярослава Мудрого, княгині Анни, про історичну постать княгині Ольги, про українську просвітительку княгиню Анну Гойську, про матір Івана Мазепи, про засновницю Києво-Могилянської академію Гальшку Гулевичівн ... Читати далі »
Переглядів: 642 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-30

         «Зіллюся з серцем народу»

Літературний музей Прикарпаття запрошує відвідати виставку присвячену 130-річчю від дня народження української письменниці Марійки Підгірянки. Експозиція виставки знайомить відвідувача з творчістю письменниці з великих епічних творів «Мати – страдниця» - обранець із побуту українських виселенців в часи Першої світової війни, в таборі у м. Гмінд (Австрія).

Увазі відвідувача пропонується цікавий фотодокументальний матеріал, який стосується перебування письменниці у Гмінді, на Станиславівщині (Тлумацький р-н), та на Львівщині (с. Рудне). Завершує експозицію виставки ряд сучасних видань Марійки Підгірянки та література ... Читати далі »

Переглядів: 648 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-29

У приміщенні інформаційного центру Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулась зустріч викладачів та студентів навчального закладу з відомим дослідником Галича, вченим, істориком, краєзнавцем, доцентом кафедри релігієзнавства Прикарпатського державного університету імені Василя Стефаника Ігорем Ковалем.
… Ще із студентських років захопився Ігор Михайлович мрією долучитись до вивчення історії та археології давнього Галича. За чверть віку дослідник написав не один десяток наукових книг про історію Галицького краю, про вчених археологів Вітольда Ауліха, Ярослава Пастернака, Богдана Томенчука, Ярослава Ткачука. 
На зустрічі із студентською молоддю Ігор Михайлович розповів про історію написання книги «Євангеліст Лука» пр ... Читати далі »
Переглядів: 401 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-28

Історія кожної національної культури знає постаті, відмічені особливим званням – зачинателі . В різні епохи і в неоднакових соціально-культурних умовах працювали ці діячі, але спільним для них було гостре відчуття насущних проблем і проблем часу. І хоч проходять віки, творять культуру інші покоління, з’являються нові таланти, між ними й геніальніші, але ніколи не забуваємо тих, хто першим на сторожі поставив рідне слово. До таких людей належить Іван Вагилевич – член «Руської трійці», співавтор альманаху «Русалка Дністровая».

З села Ясень, що на Рожнятівщині, почалась дорога, на якій велике діло було, що відродило славу бойківського краю. Бо на ясенському горизонті загорілась зірка, яка напророчила  І. Вагилевичу, жв ... Читати далі »

Переглядів: 805 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-28

28 березня 2011 р. у картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито виставку всесвітньовідомих вишиваних ікон о. Дмитра Блажейовського – «Передвеликодень». На виставці представлено два десятки чудових образів, зокрема, - «Зарваницька Богоматір», «Крехівська Богоматір», «Ангел Хоронитель», «Свята Анна і Пресвята Богородиця», «Богородиця в Хресті», «Гошівська Богородиця», «Свята Великомучениця Варвара», «Теребовлянсько-Львівська Богородиця», «Святий Теодор Стратилат», «Княгиня Ольга», «Князь Володимир», «Євангеліст Іван», «Вишгородська Богоматір», «Богородиця Неустанної Помочі» та ін.

Відкрив виставку молитвою декан Галицький о. Василь Завірач. Перед присутніми виступили заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи Семен Побуцький, мистецтвознавець Христина Береговська, опікун автора ... Читати далі »

Переглядів: 478 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-28

Вийшла у світ книга «Стародавній Галич: цивілізація відома і таємнича». Її авторами є члени НСКУ І.М.Коваль, М.Ю.Косило, І.Ф. Миронюк.

Дане видання з’явилося завдяки Івано-Франківській обласній організації Національної спілки краєзнавців України, Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника та Івано-Франківському обласному державному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді. Наклад 1000 примірників. Об’єм 20 умовних друкованих аркушів.  

Ця книга містить найбільш повні відомості про особливості духовної та матеріальної культури давнього Галича від льодовикового періоду княжої Русі і пізнього Середньовіччя. Особливістю книги  є подані в ній матеріали з археологічних розвідок і розкопів, які допомагають роз ... Читати далі »

Переглядів: 449 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-25

28 березня 2011 р. о 14.00 год. в обласному Художньому музеї (м. Івано-Франківськ, площа митрополита Андрея Шептицького, 8) відбудеться нагородження лауреатів обласної премії ім. Я.Лукавецького - в галузі мистецтва та архітектури, народного та декоративно-ужиткового мистецтва.

Лауреатами премії є:

- у номінації «Архітектура і дизайн»

І. Авторський колектив: архітектор Роман Глушкевич, автор ідеї Василь Луцак.

ІІ. Художник Василь Люлька.

- у номінації «Образотворче і народне мистецтво»

І. Скульптор Володимир Довбенюк.

ІІ. Вишивальниця, ткаля, Євгенія Геник. ... Читати далі »

Переглядів: 436 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-25

18 березня на черговій сесії Межигорецької сільської ради (Галицький район) місцеві депутати затвердили герб, прапор та гімн свого села. Про це повідомив сільський голова Степан Сачовський.
За словами війта, проекти герба і прапора попередньо були погоджені в Українському Геральдичному Товаристві. Герб села Межигірці Галицького району являє собою синє тло на золотистій основі, на фоні якого зображення церкви між двома горами.
Герб, згідно сучасного українського місцевого горботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою сільською короною, що свідчить про статус поселення.
Прапор – квадратне полотнище, на синьому фоні я ... Читати далі »
Переглядів: 555 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-23

Івано-Франківський краєзнавчий музей запрошує на виставку «Інтерпретація давніх традицій покутського та гуцульського одягу Лілії Мехно та писанки Тетяни Хоменко». На виставці представлено роботи дослідниці стародавньої традиційної народної вишивки Гуцульщини і Покуття та інших регіонів України. Майстриня вміло інтерпретує давні орнаменти в оригінальні композиції. Твори характеризуються авторським співвідношенням кольорів. Досконале володіння різноманітними техніками вишивки дозволяє їй в одному зразку поєднати від 4 до 10 технік одночасно, при цьому відомі узори знаходять своєрідне вирішення. Роботи майстрині знаходяться в приватних колекціях Канади, США, Франції, Німеччини. Лілія Мехно є учасницею багатьох фестивалів. 

Також, на виставці представлено писанки виготовлені ... Читати далі »

Переглядів: 474 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-22

18 березня 2011 р. в м. Києві відбулася колегія Міністерства культури України. На ній виступив член колегії, начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак. Тематика виступу: «Музеї та охорона культурної спадщини Прикарпаття: стан справ та перспективи».

Нижче подаємо основні тези виступу: «...У сфері охорони культурної спадщини та музейної роботи  Івано-Франківської області протягом 2010 р. укладено 49 охоронних договорів щодо збереження пам’яток культурної спадщини та надано 301 документ дозвільного характеру. 

У 2008 році в області функціонувало 16 музеїв, у 2009 ... Читати далі »

Переглядів: 601 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-03-22
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020